Hlavní obsah

Vymlácené zuby a psychické trauma. Mladému hokejistovi po brutálním útoku nabídli odvoz pohřebákem

2. 8. 2022 17:24

Brutální napadení soupeře ze zápasu juniorské hokejové ligy může hříšníkovi vynést i roky v kriminálu. Ve Švédsku rezonuje případ 19letého hokejisty týmu Hille/Åbyggeby Kida Andessona, jemuž soupeř z celku Avesta úmyslným úderem holí do obličeje způsobil těžká zranění včetně fraktur čelisti a ztráty zubů.

Foto: Soukromé foto Kida Anderssona

Brutální zranění v obličeji švédského hokejisty.Foto: Soukromé foto Kida Anderssona

Článek

Prokurátorka Helena Falkerbyová se nyní rozhodla vznést proti hokejistovi Avesty, jehož jméno švédská média neuvádějí, obvinění z násilného napadení. V severské zemi se za tento delikt pohybuje trestní sazba v rozmezí jednoho a půl roku až šesti let vězení.

Co se na ledě stalo? Andersson v lednovém zápasu juniorské ligy ze střídačky stříkl vodu po hráči soupeře, který se následně otočil a hokejkou ho praštil do obličeje.

„Kid Andersson utrpěl rozsáhlá zranění zubů, fraktury čelisti a masivní krvácení. Čin by měl být klasifikován jako násilné napadení, protože podezřelý prokázal výjimečnou surovost a bezohlednost, když udeřil Kida Anderssona holí do obličeje," cituje list Aftonbladet prokurátorku.

„Věřím, že máme dostatek důkazů o tom, že šlo o úmyslný čin, který způsobil vážné následky. Očekávám, že bude uznán vinným," dodala Falkerbyová.

„Udělal to asi proto, že jsem po něm stříkl vodu, pak jsem cítil úder holí do pusy. Připadalo mi to, jako by se mi čelist tlačila do krku, v puse jsem cítil zuby, byl jsem v šoku, nevěděl jsem, co mám dělat. Po šoku se dostavila bolest, jakou jsem nikdy v životě nezažil," uvedl při výslechu Andersson. Kromě fyzické újmy si z útoku odnesl i psychické trauma a trpí nočními můrami.

Zveřejněné fotografie z případu ukazují kromě znetvořeného hráčova obličeje také Andessonův zakrvavený dres a kaluž krve, která na místě činu na střídačce zůstala.

Podle svědků incidentu se členové týmu Hille/Åbyggeby dožadovali pro svého hráče odvozu sanitkou, ale od šéfa Avesty se jim dostalo odpovědi, že si venku může nastoupit do pohřebního vozu.

Reklama

Sdílejte článek