Hlavní obsah

Zručnější než mnozí hráči v poli. Gólman Znojma se blýskl trefou zpoza své branky

5. 12. 2014 21:13

S podobným kouskem by měl problém nejeden hokejista v poli, natož pak gólman. Jenže to neplatí o juniorském brankáři Znojma Žanu Usovi. Osmnáctiletý Slovinec se v utkání mezinárodní EBYSL ligy blýskl parádním gólem, který vstřelil přes celé kluziště zpoza své klece.

Gól znojemského brankáře Use proti Záhřebu.

 
Článek

Medveščak se v 59. minutě pokoušel zvrátit nepříznivý stav 3:5, a tak na ledě Znojma sáhl k power play. Hosté po vyhraném buly ve středním pásmu nahodili puk po mantinelu do útočného pásma a nadechovali se k závěrečnému náporu.

Jenže ten nepřišel. Us si totiž vyjel za svou branku, kde kotouč zkrotil a po jeho nabrání na svou širokou čepel zamířil do odkryté brány chorvatského týmu. A udělal to na jedničku. Po přelobování dvou soupeřových hráčů puk dopadl ve středovém kruhu na led, odkud doklouzal přímo do opuštěné brány.

Rodák z Kraně se tak mohl se zdviženýma rukama radovat se svými spoluhráči, jako prvnímu gólmanovi v dějinách juniorské mezinárodní soutěže EBYSL se mu podařilo skórovat a zpečetil tak výhru Orlů na konečných 6:3.

Reklama

Související témata: