Hlavní obsah

PŘÍKLEP EXTRA: Výhra nad Brity? Povinnost, soudí Duda. Kdo byl podle expertů největší hvězdou?

14. 5. 2022 14:14

Příklep extra, hokejový pořad na Sport.cz k mistrovství světa ve Finsku odstartoval premiérovým dílem. Čeští hokejisté vyhráli ve svém úvodním představení na šampionátu ve Finsku nad Velkou Británií 5:1. Ve studiu Sport.cz rozebírali duel v roli expertů bývalý útočník Radek Duda a redaktor Práva Marek Burkert. "Povinnost, zítra kluky teprve čeká zápas," zhodnotil výhru nad outsiderem Duda, který už zjevně vyhlížel nedělní duel se Švédskem. "Hlavně, že to máme vítězně za sebou," dodal Burkert.

PŘÍKLEP EXTRA - Hokejové studio Sport.cz k zápasu Česko - Velká Británie s experty Markem Burkertem a Radkem Dudou.Video: Sport.cz

 
Článek

Český hokej čeká na medaili z velké akce pořádně dlouho. Šampionát ve Finsku je další příležitostí a očekávání fanoušků jsou poměrně velká. Národní tým navnadil experty vystoupením na posledních dvou turnajích Euro Hockey Tour, když vyhrál České hokejové hry v Ostravě, stejně jako turnaj ve Švédsku, který byl generálkou na MS.

Tým pod vedením finského kouče Kariho Jalonena začal i na MS vítězně, byť v první třetině byl stav bezbrankový. "Musíme hrát rychleji. Ať už bruslením, nebo přihrávkami. Pak se prosadíme i gólově," nabízel recept, jak překonat neprostupnou defenzivu Britů expert z Práva. "Angláni to budou mít ve druhé třetině i dál na střídačku, to pomůže," doplnil Duda.

A prognózy obou expertů se v prostřední části naplnili. Češi nasypali Britům dva góly. Do vedení poslal národní tým útočník Matěj Blümel, když si parádně zpracoval puk a překonal gólmana. "Já být skautem pro NHL, tak už by se Matěj do Dynama nevracel," komentoval parádní zásah útočníka, jenž nastupoval v uplynulé sezoně za Dynamo Pardubice.

"Obrovsky technický hráč, má moc šikovné ruce," nešetřil chválou ani expert Práva a Sport.cz Marek Burkert. Blümel se nakonec trefil v duelu ještě jednou, když zvyšoval na 5:0. V závěrečné části hry se totiž český celek definitivně rozjel a odskočil soupeři. Až za rozhodnutého stavu jedinkrát kapituloval český gólman Dostál. Na triumfu výběru Kariho Jalonena to už nic změnit nemohlo.

Reklama

Sdílejte článek
  USA - Česko dnes 15 : 20
20220523T15 : 20:00+0200
USA vs. Česko
USA vs. Česko
USA
Česko
  Kazachstán - Itálie dnes 15 : 20
20220523T15 : 20:00+0200
Kazachstán vs. Itálie
Kazachstán vs. Itálie
Kazachstán
Itálie
  Rakousko - Velká Británie dnes 19 : 20
20220523T19 : 20:00+0200
Rakousko vs. Velká Británie
Rakousko vs. Velká Británie
Rakousko
Velká Británie
  Kanada - Dánsko dnes 19 : 20
20220523T19 : 20:00+0200
Kanada vs. Dánsko
Kanada vs. Dánsko
Kanada
Dánsko
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.