Česko - Slovensko 2:5Češi dostali na mistrovství světa osmnáctek lekci od Slovenska

Magnitogorsk, Čeljabinsk/Praha

Čeští hokejisté do 18 let mají za sebou pořádně nepovedený vstup do mistrovství světa v Rusku. V utkání se Slovenskem svěřenci trenéra Davida Bruka prohráli 2:5, když třígólové manko nabrali už během první třetiny.

Čeští hokejisté do osmnácti let před utkáním se Slovenskem na MS měli o úvodním šampionátu jiné představy.

Češi se netajili před startem šampionátu plánem zařadit se mezi favority. Vstup do turnaje jim ale zrovna nezapadl do jejich počtů. V polovině sedmé minuty prohrávali svěřenci trenéra Bruka 0:2, když inkasovali vždy v oslabení. Pak se jim sice povedlo snížit Laukem, ale do konce první třetiny už prohrávali 1:4.

V prostřední dvacetiminutovce nejprve korigoval skóre v přesilovce Karel Plášek mladší, jenže zdramatizovat utkání se mladým Čechům nepovedlo. O necelých čtyřicet sekund později se totiž trefil Okuliar a dal slovenskému soupeři klid do dalších minut. V poslední části hry už branka nepadla.

Mistrovství světa hokejistů do 18 let
Skupina A (Magnitogorsk)
Švýcarsko - USA 5:8 (1:3, 4:3, 0:2)
Branky: 7. a 21. Mettler, 29. Kohler, 29. Villa, 35. Patry - 3. a 39. Hughes, 4. Janicke, 5. Turcotte, 28. Farabee, 37. Wahlstrom, 46. Weiss, 47. M. Samuelsson.
Kanada - Bělorusko 8:3 (5:2, 1:0, 2:1)
Branky: 13. a 45. Noel, 2. McBain, 3. Lavoie, 3. Lafreniere, 13. McIsaac, 37. Foudy, 51. Dellandrea - 2. Usov, 7. Protas, 41. Masilevič.
Skupina B (Čeljabinsk)
Česko - Slovensko 2:5 (1:4, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Lauko (Klejna), 32. Plášek (Zábranský, Střondala) - 5. Mrázík, 7. Mrázík (Dlugoš, Turan), 14. Džugan (Čajkovič, Čederle), 15. Čajkovič (Bučko), 33. Okuliar (Čajkovič). Rozhodčí: Anderson (USA), Holm (Švéd.) - Kovacs (Švýc.), Nordlander (Švéd.). Vyloučení: 6:9, navíc Malík (ČR) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 3580.
ČR: Dostál (15. Dvořák) - Dajčar, Zábranský, Malík, Klejna, Doktor, Adámek - Pekař, Blümel, Kvasnica - Jeník, Plášek, Střondala - Gajarský, Lauko, Čajka - Sklenář, Kropáček, Teplý. Trenéři: Bruk, T. Martinec a Studnička.
Francie - Finsko 0:7 (0:0, 0:3, 0:4)
Branky: 32. a 49. Kakko, 36. a 52. Petman, 40. Hirvonen, 48. Lundell, 57. Nordgren