Česko - USA 7:2Česká hokejová paráda! Mladíci na prestižní akci rozjeli proti USA kanonádu

Čeští hokejisté zažili parádní vstup do prestižního turnaje Hlinka Gretzky Cup. Reprezentanti do 18 let v Břeclavi v pondělí senzačně rozstříleli favorizovaný tým USA 7:2. Pod vysoké vítězství se podepsal dvěma góly útočník Adam Titlbach, jenž navíc zaznamenal i asistenci.

Česká radost na Hlinka Gretzky Cupu v duelu s USA. Zleva Aleš Zielinski, autor gólu Adam Titlbach, Ondřej Skok a Adam Benák.

Zatímco v sobotní generálce proti Kanadě (0:5) se výběr nového kouče Davida Čermáka střelecky vůbec neprosadil, dnes si proti druhé zámořské velmoci vedl výrazně lépe. Čekání na gól utnul po polovině úvodního dějství Titlbach, jenž se po polovině úvodního dějství prosadil povedenou ranou z prostoru mezi kruhy.

Brankář Jakub Milota držel čisté konto a zároveň i nejtěsnější náskok až do 33. minuty. I když pak vyrovnal Will Zellers, Češi záhy kontrovali. Náskok jim vrátil Matěj Kubiesa, chvilku nato zvýšil Ondřej Kos.

Eero Butella sice ještě do druhé přestávky oživil šance Američanů, k radosti takřka 2200 diváků však Češi ve třetí třetině zcela dominovali. Další góly přidali Samuel Drančák, znovu Titlbach, Petr Sikora a Adam Jecho.

V odpoledním utkání břeclavské skupiny A deklasovali Švédové tým Německa 11:1. Ve skupině B v Trenčíně padlo dokonce 15 branek v duelu mezi Kanadou a Finskem. Po výhře 9:6 se radovali Seveřané, přestože v úvodu brzy prohrávali 1:3. Švýcaři porazili domácí Slováky 6:3.

V úterý nastoupí čeští mladíci od 19 hodin proti Německu.

Hlinka Gretzky Cup hokejistů do 18 let:
Skupina A (Břeclav):
Česko - USA 7:2 (1:0, 2:2, 4:0)
Branky: 11. a 45. Titlbach, 33. Kubiesa, 34. Kos, 44. Drančák, 53. Sikora, 58. Jecho - 33. Zellers, 40. Butella.
Švédsko - Německo 11:1 (2:0, 3:1, 6:0).