Česko - Německo 7:2Česká osmnáctka i díky hattricku Šalého porazila Německo

Česká hokejová osmnáctka porazila ve druhém vystoupení na Hlinka Gretzky Cupu v kanadském Red Deeru Německo 7:2 a navázala na nedělní úvodní vítězství nad Finskem 4:3 po samostatných nájezdech. Čtyřmi body za hattrick a jednu asistenci zazářil útočník Eduard Šalé. O postup do semifinále budou svěřenci trenéra Jakuba Petra bojovat ve středu od 19:00 SELČ se Spojenými státy americkými.

Čeští mladíci na archivním snímku oslavují gól vstřelený Kanadě. S číslem 12 Eduard Šalé.

V případě úspěchu Finska s Německem, které zůstává bez bodu a je ve skupině B ze hry o postup, potřebují Češi k prvnímu posunu mezi nejlepší čtyři celky od roku 2017 neprohrát s USA v základní hrací době. Před pěti lety podlehla česká osmnáctka v Břeclavi až ve finále Kanadě, v letech 2018 a 2019 skončila pátá, potom se turnaj nekonal kvůli pandemii koronaviru a loni obsadila šestou pozici.

Po 41 sekundách otevřel tečí střely Dominika Badinky skóre Šalé, hned za 11 sekund sice vyrovnal Timo Ruckdächsel, ale v čase 2:53 vrátil českému výběru vedení koučův syn Dominik Petr. V polovině úvodní části zvýšil Matteo Kočí a mezi 24. a 27. minutou se dvakrát prosadil Šalé, který dovršil hattrick a upravil už na 5:1.

V 39. minutě využil přesilovou hru Andrej Fábry a hned za šest sekund skóroval Adam Csabi. V závěrečné části už Němci jen zmírnili porážku, když se po 15 vteřinách trefil Linus Brandl.

Hlinka Gretzky Cup hokejistů do 18 let v Red Deer (Kanada):
Skupina B:
Česko - Německo 7:2 (3:1, 4:0, 0:1)
Branky: 1., 24. a 27. Šalé, 3. D. Petr, 11. Kočí, 39. Fábry, 39. Csabi - 1. Ruckdäschel, 41. Brandl.
USA - Finsko 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)