Německo - Česko 1:5České hokejistky vstoupily do turnaje ve Füssenu výhrou nad domácím Německem

České hokejistky vyhrály na úvod turnaje pěti zemí ve Füssenu nad domácím Německem 5:1. Dvěma góly se na tom podílela obránkyně Andrea Trnková. Další zápas čeká tým trenéra Dušana Andrašovského ve čtvrtek od 16:00 proti Švédsku.

Ilustrační foto.

Vstup do utkání vyšel lepé domácímu týmu, za který otevřela skóre po 105 sekundách Anne Bartchová. Ve zbytku zápasu už ale brankářka Blanka Škodová neinkasovala. V 17. minutě vyrovnala Trnková a v čase 31:55 otočila stav v přesilové hře pěti proti třem Michaela Pejzlová.

V 34. minutě využila další výhodu dvou hráček v poli Vendula Přibylová a za 26 sekund se prosadila v klasické přesilovce Trnková. Češky tak využily maximum z pětiminutového vyloučení Kathariny Häckelsmillerové. V 54. minutě dala ještě čtvrtou přesilovkovou branku v utkání Lucie Gruntová.

Turnaj pěti zemí hokejistek ve Füssenu (Německo) :
Německo - Česko 1:5 (1:1, 0:3, 0:1)
Branky: 2. Bartschová - 17. a 34. Trnková, 32. Pejzlová, 34. Přibylová, 54. Gruntová.
19:30 Finsko - Švýcarsko.