Česko - Německo 4:2Hokejisté zdolali Němce v Karlových Varech i na druhý pokus. Rulík žádné škrty zatím nedělá

Po vítězné cestě kráčí v přípravě na domácí mistrovství světa čeští hokejisté. Necelé čtyři týdny před startem šampionátu vyhráli nad Německem v Karlových Varech i odvetu, tentokrát 4:2. Nyní dostanou reprezentanti dva dny volno a v úterý se scházejí v nezměněném složení k dalšímu tréninkovému kempu v Českých Budějovicích.

Sestřih ze zápasu Česko - NěmeckoVideo: Český hokej

Národní tým v sobotu nastoupil s debutantem Klimešem v brance, první zápas v českém dresu odehrál také Kondelík. Volno naopak dostali tři klíčoví útočníci, Červenka, M. Špaček a autor hattricku z prvního zápasu Tomášek. Do sestavy obránců se tentokrát nevešel Mašín.

Češi byli od začátku aktivnější, rychlým pohybem dostávali soupeře pod tlak, ale dlouho jejich převaze chybělo gólové vyjádření. Neujala se ani šance Rychlovského, kterého vyzval ke skórování s kapitánským céčkem hrající Filippi.

A tak udeřilo na protější straně. Německou přesilovku při trestu Stránského za podrážení využil Schütz. Teprve druhá střela vicemistrů světa na branku tak v 18. minutě skončila v české síti.

Odpověď reprezentantů byla ale blesková. Trvalo jen 23 sekund, než Lenc zužitkoval Beránkovu přihrávku, aby vyrovnal. Od druhé třetiny už se hrálo jasně podle českých not a promítlo se to rychle i do skóre. Ve 26. minutě dobře sehraná přesilovková kombinace vyústila v Kodýtkovu gólovou dorážku střely z hole nováčka Kondelíka

Češi tak vedli 2:1, navíc v polovině zápasu se od modré čáry trefil i obránce Šustr, který zná protihráče dobře ze svého působení v Kolíně nad Rýnem. Když do konce prostředního dějství chybělo 58 vteřin, prosadil se také Michal Kovarčík.

„Přestože jsme hráli první třetinu hodně dobře a byli víc na puku, museli jsme pak otáčet skóre. Těší mě, že se prosadili hráči s energií. Líbila se mi také rychlost i přesnost provedení některých akcích. Na Němcích přitom bylo patrné, že se o dost hokejově zlepšili, my jsme ale měli hodně bruslení i dobré nasazení,“ líčil trenér českého mužstvo Radim Rulík.

Poměr střel po čtyřiceti minutách vyzníval jasně pro Rulíkův výběr 28:9 a Němci v té chvíli věděli, že obrat skóre už pro bude nereálný. Nicméně bojovali celou třetí třetinu o korekci skóre a 63 sekund před koncem utkání se dočkal, když Karachun z brejku poslal puk mezi Klimešovy betony. „To byl moment, který vidět nechceme, ale v dobrém defenzivním projevu celého týmu šlo vlastně o jediné přečíslení,“ uznal Rulík, jemuž to radost z druhé výhry v přípravě už zkazit nemohlo.

Přípravný hokejový zápas v Karlových Varech:
Česko – Německo 4:2 (1:1, 3:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 19. Lenc (O. Beránek), 26. Kodýtek (Kondelík, Flek), 32. Šustr (Ščotka, Kondelík), 40. M. Kovařčík (Kubík, Sirota) - 18. Schütz (Stachowiak), 59. Karachun. Rozhodčí: Jeřábek, Pilný - Gerát, Klouček. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Diváci: 5693.
Česko: Klimeš – Zábranský, J. Galvas, Zámorský, Pyrochta, Šustr, Sirota, Gazda, Ščotka – M. Stránský, Filippi, Rychlovský – Flek, Kodýtek, Kondelík – Kubík, M. Kovařčík, O. Kovařčík – O. Beránek, Černoch, Lenc. Trenér: Rulík.
Německo: Tiefensee – Hüttl, Wagner, Fohrler, Ugbekile, Sennhenn, M. Müller, M. Weber, Karrer – Ehl, Soramies, Napravnik – Schinko, Loibl, Plachta – P. Hungerecker, Pfaffengut, Karachun – Fischbuch, Stachowiak, Schütz – Kraus. Trenér: Kreis.