Kanada - Česko 6:0Začátek jako z hororu, čeští mladíci schytali od Kanady šestigólový nářez

Z osmi kanadských střel během úvodních osmi minut inkasovali čeští hokejisté na MS do 18 let čtyři góly, což vyhnalo Milotu z branky a vzalo mladíkům veškerou šanci na úspěch. Smršť ze zámoří vlétla na led ve finském Vantaa hned po pěti vteřinách, čímž padl nejrychlejší gól v celé historii juniorských světových šampionátů.

Kanadský útočník Tij Iginla se raduje z branky proti českému týmu.

„Doplatili jsme na počáteční nesoustředěnost,“ litoval útočník Adam Jecho. Další úder Kanady přišel záhy ve vlastním oslabení a česká zkáza byla završena dvěma brankami v rozpětí 24 sekund. „Nesrovnali jsme se s tempem soupeře, který nás skoro k ničemu nepustil, takže v první třetině to byla docela nářez,“ přiznal Jecho.

Postupně se sice pohyb a celkově herní projev českých juniorů zlepšily, ale rozdíl ve skóre zůstal výrazný. Střídající brankář Vystrčil kanonádu Kanady přibrzdil, přesto měl soupeř jasně navrch, byl odolnější v osobních soubojích a hrál lépe s pukem.

A ještě přidal dva góly do české sítě. „Mrzí mě nezvládnuté přesilovky. Hráli jsme jich deset, opakovaně i pět na tři, ale nic z toho. Naopak sami jsme při první dostali gól,“ řekl trenér David Čermák.

Mistrovství světa hokejistů do 18 let v Espoo a Vantaa (Finsko):
Skupina B (Vantaa):
Česko - Kanada 0:6 (0:4, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 1. Spence, 2. Iginla (Elick), 8. Iginla (McKenna, Martone), 8. Wetsch (Beaudoin, Aitcheson), 48. Spence (McKenna, Martone), 60. McKenna (Martone, Spence). Rozhodčí: Ruuska, Wuorenheimo (oba Fin.) - Kingdon (USA), Stromberg (Švéd.). Vyloučení: 4:10, navíc Daníček, Sikora - Wetsch všichni 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 954.
Sestava ČR: Milota (8. Vystrčil) - Fibigr, Zielinski, Mrtka, T. Galvas, Hlinský, A. Král, Švec - Benák, Titlbach, O. Kos - Kubiesa, Jecho, Sikora - Daníček, Curran, Drančák - Poletín, Vaculík, Heš - Lisner. Trenér: Čermák.