Švédsko - Česko 5:3Finiš přišel pozdě, český tým poprvé v sezoně padl

Vítězná série nového kouče Radima Rulíka je u konce. Čeští reprezentanti nezvládli nedělní souboj o první místo na Švýcarských hokejových hrách a podlehli Švédsku 3:5.

Sestřih CZE-SWEVideo: Český hokej

Jako kdyby komorní atmosféra Swiss Life Areny v Curychu předznamenala český výkon. Švédové byli od začátku aktivnějším týmem, a přestože si nevypracovali o moc více střel než Rulíkův výběr, měli utkání pod kontrolou. Gólu se nakonec dočkali v 15. minutě po ojedinělé chybě brankáře Pavláta.

Český tým se do tempa dostával pozvolna. Až po polovině utkání využil chyby rozehrávajícího Folina Pavel Kousal. Na jeho trefu ale severský celek rychle odpověděl a ve třetí třetině si navíc vypracoval rozhodující náskok.

„Bez porážek nejsou výhry,“ hodnotil po utkání kouč Radim Rulík s tím, že jeho svěřencům neprospěla krátká přestávka mezi sobotním a nedělním duelem. Zatímco o den dříve skončilo klání proti Švýcarům takřka před devátou hodinou večer, v neděli nastoupili Češi proti Švédům už od jedné odpoledne.

„Není to běžný rytmus. Kluci toho moc nenaspali a ráno se hned museli zmobilizovat do zápasu. Chvíli to trvá, než se do toho dostanou, a myslím si, že tenhle aspekt sehrál důležitou roli,“ dodal Rulík.

Reprezentace pod ním poprvé v rámci Euro Hockey Tour prohrála. I tak má ale po šesti zápasech na kontě 14 bodů a je v těsném závěsu za zatím vedoucími Švédy (15 bodů).

Švýcarské hokejové hry v Curychu, součást Euro Hockey Tour
Česko – Švédsko 3:5
Branky a nahrávky: 33. P. Kousal (Tomášek), 54. Kodýtek (Rychlovský), 60. D. Voženílek - 15. Hartmann (Sellgren), 35. Andreasson (Elvenes, Pilut), 50. Andreasson, 53. Elvenes (Pilut, Andreasson), 60. Sörensen. Rozhodčí: Heikkinen (Fin.), Hebeisen - Stalder, Schlegel (všichni Švýc.). Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 2636.
ČR: Pavlát - Ticháček, Kempný, Kundrátek, F. Král, Zábranský, Mašín, Hovorka, Pyrochta - M. Stránský, Filippi, D. Voženílek - P. Kousal, Tomášek, Lenc - Flek, M. Kovařčík, O. Kovařčík - O. Beránek, Kodýtek, Rychlovský. Trenér: Rulík.
Švédsko: Marmenlind - Pilut, Lindholm, Folin, Borgman, Berglund, Tömmernes, Sellgren - Strömwall, de La Rose, Wingerli - J. Olofsson, Wallmark, Sörensen - Elvenes, Oscarson, Andreasson - Hartmann, Ehn, O. Lang - Bristedt. Trenér: Hallam.