ČR - Slovensko 6:2Kouč Mlejnek začal výhrou, hokejová dvacítka porazila Slováky

Brno

Nový kouč reprezentačního výběru hokejistů do 20 let Karel Mlejnek má za sebou vítěznou premiéru. V úvodním ze tří přípravných zápasů porazili čeští junioři v Brně Slovensko jasně 6:2. Tři body za gól a dvě asistence si připsali útočníci Jan Myšák a Jaromír Pytlík.

Českou dvacítku sice poslal v páté minutě do vedení Stanislav Svozil, ale zanedlouho vyrovnal Rayen Petrovický a v nástupu do druhé třetiny dokonal obrat Martin Chromiak. Slováci vedli ještě v polovině druhého dějství, další otočku ve skóre ale zajistili Martin Lang a Pytlík, když v přesilovkách potrestali prohřešky soupeře proti pravidlům.

Třetí třetinu už opanovali domácí vedení bývalým asistentem trenéra Miloše Říhy staršího u reprezentačního A-týmu. Na 4:2 zvýšil v další přesilovce Adam Raška. Rozdíl ve skóre pak ještě zvýraznili Pavel Novák a Myšák. Českému týmu pak vyšly lépe i cvičné nájezdy, které vyhrál 3:2.

Další dva přípravné duely se stejným soupeřem jsou na programu v neděli a v pondělí.

Přípravný zápas hokejistů do 20 let v Brně:
ČR - Slovensko 6:2 (1:1, 2:1, 3:0)
Branky: 5. Svozil, 32. Lang, 38. Pytlík, 45. Raška, 54. Novák, 56. Myšák - 9. Petrovický, 24. Chromiak.
Přípravný zápas hokejistů do 17 let v Zuchwilu (Švýcarsko):
Švýcarsko - ČR 0:6 (0:0, 0:3, 0:3)
Branky: 23. Formánek, 24. Slavíček, 30. Rymon, 52. Bareš, 55. Šiler 57. Jungwirth.