Kanada - Česko 2:5Trestná lavice málem nestačila! Dvacítka porazila Kanadu, soupeř nasbíral 79 trestných minut

Montreal

Česká hokejová reprezentace hráčů do dvaceti let má za sebou třetí utkání na turnaji v Montrealu. Svěřenci Miroslava Přerosta po prohrách 0:5 s Ruskem a 2:6 s prvním kanadským výběrem tentokrát porazili druhý kanadský tým 5:2.

Utkání české dvacítky s kanadským výběrem na turnaji v Montrealu bylo pořádně vyhrocené, o čemž vypovídá i pohled na trestné lavice.

Severoameričané doplatili na nedisciplinovanost, z celkem udělených 101 trestných minut Kanaďané vyfasovali 79.

Největší podíl na vítězství českého mužstva měl David Pastrňák, jenž vstřelil dvě branky a na další přihrál. Dvacítku ještě dnes čeká v rámci přípravy v zámoří duel se Spojenými státy.

Kanada "20" - Česká republika "20" 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)
Branky českého týmu: 30. a 42. Pastrňák, 17. Zdráhal, 20. Dvořák, 21. Kämpf.