Stránský gólem zahájil skvělý obrat Davosu ve čtvrtfinále švýcarské ligy

Bern

Útočník Matěj Stránský pomohl hokejistům Davosu k famóznímu obratu na ledě Rapperswilu, díky kterému jeho tým odvrátil vyřazení ze čtvrtfinále play off švýcarské ligy.

Matěj Stránský přichází na sraz hokejové reprezentace.

Domácí vedli 2:0 do konce 18. minuty, kdy Stránský při vyloučení Romana Červenky využil přesilovku a snížil. Osmatřicetiletý Andreas Ambühl pak v čase 18:36 vyrovnal a obrat dokonal v druhém prodloužení Kristián Pospíšil. Slovenský útočník ukončil zápas v 84. minutě. Davos snížil na 2:3 na utkání.

Brankář Jakub Kovář vychytal Curychu vítězství 3:1 v Bielu a jeho tým si vynutil rozhodující sedmý zápas. Český gólman kryl 35 střel.

Do semifinále postoupil Fribourg-Gottéron po výhře nad Lausanne 5:4 v prodloužení a vítězství v sérii 4:1. Klubová sezona tak skončila pro Jiřího Sekáče, který si v sobotu připsal jednu asistenci. S šesti body za čtyři góly a dvě přihrávky je nejproduktivnějším Čechem v play off a pátý celkově.