USA - Švédsko 3:2Američané ovládli na MS dvacítek skupinu B

Hokejisté Spojených států amerických porazili ve svém závěrečném zápase v základní skupině B na juniorském mistrovství světa Švédsko 3:2 a zůstali stoprocentně úspěšní. Obhájci zlata tak z prvního místa narazí ve středečním čtvrtfinále na českou reprezentaci, která po zaváhání s Lotyšskem klesla v "áčku" na čtvrtou pozici. Švédy čeká po první ztrátě na edmontonském turnaji v noci na úterý ve 4:00 SELČ souboj o druhé místo s Německem.

Američaně se radují po výhře nad Švédy.

Američané se ujali vedení v 7. minutě, kdy využil při vyloučení Liama Öhgrena přesilovou hru Brett Berard. V čase 25:37 zvýšil náskok Matthew Coronato, který se potom v 46. minutě zapsal mezi střelce podruhé a upravil stav na 3:0.

Švédové se vrátili do hry osm a půl minuty před koncem, kdy Kaidana Mbereka překonal Emil Andrae. Na kontakt se dostali Seveřané 75 sekund před závěrečnou sirénou, kdy v přesilové hře umocněné power play skóroval Ake Stakkestad. Američané ale těsný náskok uhájili.

Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Edmontonu (Kanada):
Skupina B:
USA - Švédsko 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 7. Berard (Bordeleau, L. Hughes), 26. Coronato (Cooley, Knies), 46. Coronato (Slaggert, Cooley) - 52. Andrae (Wallinder, Magnusson), 59. Stakkestad (Andrae, Olausson). Rozhodčí: Kika (ČR), Kowalski (Kan.) - Jusi (Fin.), Mackey (Kan.). Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 2025.