Hlavní obsah

Češi se musí mít na pozoru! Kanadský mladíček vykouzlil neskutečnou parádu

Do odloženého hokejového šampionátu hráčů do 20 let vstoupili domácí favorité z Kanady vítězně. V prvním zápase porazili Lotyšsko 5:2, ale jejich výkon, alespoň zpočátku, nebyl zcela dominantní, jak se od nich očekávalo. Vždyť do poloviny zápasu byl stav vyrovnaný 1:1. Svým umem se však zaskvěl útočník Ridly Greig, který parádní akcí jednoruč zvyšoval na 4:1.

Foto: iihf.com

Ridly Greig střílí gól proti Lotyšsku.Foto: iihf.com

Článek

Outsidera z Lotyšska držel dlouho v naději na dobrý výsledek gólman Patrik Berzinš, kterého zlomily až dvě přesilovkové trefy v polovině zápasu. Na konci druhé části navíc ještě přišel zásah dvacetiletého útočníka Ridlyho Greigha, který se trefil jednou rukou.

Ve 38. minutě se po zaváhání obránce Bogdanse Hodasse na červené čáře dostal do brejku, jenže byl stíhán jak Hodassem, tak dojíždějícím Peterisem Purmalisem. Zdálo se, že se k zakončení už nedostane, ale kanadský mladíček si poradil bravurně.

Levou rukou si odstavil soupeře a pravou dokázal puk zasunout mezi betony překvapeného gólmana. „Byl to docela šťastný odraz," řekl po zápase skromně Greig. Reportérka TSN to po utkání nazvala pohybem útočníka Edmontonu Connora McDavida, ale to skromný útočník se smíchem odmítl.

Greig byl před dvěma lety draftován Ottawou z 28. místa, na svou šanci v NHL však stále čeká. Proti Lotyšsku si připsal ještě asistenci u pátého gólu a byl vyhlášen nejlepším hráčem Kanady v zápase. Čeští mladíci se s Kanadou utkají v neděli a musí se mít rozhodně na pozoru.

Reklama

Související témata: