Kanada - Lotyšsko 5:2Kanada vstoupila do MS dvacítek výhrou nad Lotyšskem, Švédsko vydřelo výhru nad Švýcary

Hokejisté Kanady, kteří budou o půlnoci ze soboty na neděli SELČ třetí soupeřem české reprezentace v základní skupině A, vstoupili do domácího mistrovství světa hokejistů do 20 let výhrou nad Lotyšskem 5:2. V "béčku" zdolali Švédové Švýcarsko 3:2 a Němci porazili díky čtyřem bodům za hattrick a jednu asistenci Alexandera Blanka Rakousko 4:2.

Hokejisté Kanady se radují z branky

Kanadu dostal do vedení v 8. minutě sedmnáctiletý útočník Connor Bedard, favorit draftu NHL v příštím roce. V závěru úvodní třetiny sice vyrovnal Rainer Darzinš, ale ve 32. minutě vrátil favoritovi náskok v přesilové hře Lukas Cormier.

V čase 36:17 zvýšil v další početní výhodě Olen Zellweger a za 59 sekund upravil Ridly Greig na 4:1. Ve 45. minutě využili přesilovku díky Bogdansu Hodassovi také Lotyši, ale poslední slovo měl William Dufour.

Bezbrankový stav duelu Švédska se Švýcarskem prolomil až v čase 36:55 Daniel Torgersson, který po 24 sekundách třetí třetiny druhým gólem také zvýšil a za 10 sekund zajistil Seveřanům tříbrankový náskok Isak Rosén.

Ve 48. minutě se radovali Švýcaři, prosadil se Attilio Biasca. Přesně za minutu snížil Dario Allenspach, ale Švédové už těsný náskok uhájili.

Němci s Rakouskem dvakrát prohrávali. Ve 3. minutě otevřel skóre v přesilové hře Senna Peeters a po vyrovnání Josefa Ehama po 110 sekundách druhého dějství vrátil Rakušanům vedení Jonas Dobnig.

Za 117 sekund ale odpověděl Blank. V čase 25:45 neproměnil Peeters trestné střílení a Blank trefami ve 29. a 32. minutě v přesilových hrách rozhodl.

Skupina A:
Kanada - Lotyšsko 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Bedard (Sebrango, McTavish), 32. Cormier (J. Roy, J. Thompson), 37. Zellweger (Bedard, McTavish), 38. Greig (Dufour), 55. Dufour (Greig, Ostapchuk) - 19. R. Darzinš, 45. Hodass (Silkalns, Veinbergs). Rozhodčí: Brander (Fin.), Kowalski (USA) - Briganti (Kan.), Hofer (Něm). Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. Diváci: 2779.
Německo - Rakousko 4:2 (1:1, 3:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Eham (Blank, Leonhardt), 24. Blank (Klein, Eham), 29. Blank (Volek, Samanski), 32. Blank (Volek) - 3. Peeters (Urbanek, Scherzer), 22. Dobnig (Peeters, Scherzer). Rozhodčí: Kika, Kova - Cattaneo, Oliver. Vyloučení. 4:6, navíc Auer (Rak.) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 473.