Úvodní finále mezi bratry Kovářovými ve švýcarské lize vyhrál Jakubův Curych

První finále švýcarské hokejové ligy, jež je zároveň soubojem bratrů Kovářových, vyhrál na ledě dosud neporaženého Zugu po obratu v koncovce 3:2 Curych. Domácí kapitán Jan Kovář se bodově neprosadil, brankář vítězných Lions Jakub Kovář si připsal 24 zákroků.

Útočník Jan Kovář (vlevo) a brankář Šimon Hrubec

Obhájce titulu a vítěz základní části Zug vedl po dvou třetinách 2:0 a poté, co obě předchozí série vyhrál 4:0, směřoval za devátým vítězstvím za sebou. Curych ale ve 48. minutě při vyloučení Kováře snížil a minutu a půl před koncem třetí třetiny při hře bez brankáře vyrovnal.

Domácí lavička si kvůli kontaktu útočícího hráče s gólmanem vzala takzvanou trenérskou výzvu, rozhodčí ale branku po přezkoumání u videa uznali a Zug musel do oslabení. Přesilovku využil pouhé dvě sekundy před sirénou bývalý útočník Lva Praha v KHL Justin Azevedo a dokonal obrat Curychu, na jehož ledě se hraje ve středu druhý finálový duel.