Zatrnulo mi, Kuba vůbec nereagoval, popsal Vlach děsivý moment

Ve druhé třetině nejprve liberecký Jaroslav Vlach gólmana Sparty Jakuba Kováře nachytal z pravé strany gólem na 3:2, o necelých deset minut později již jeho další tvrdou ránu brankář nešťastně zblokoval krkem a skončil v nemocnici. Sparta Bílé Tygry porazila 4:3.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Liberec - Sparta, brankář Sparty Kovář musel střídat po dělovce VlachaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Liberec-Sparta Praha (35.kolo) 1/9

Měl jste o Kováře strach?

Samozřejmě nikdy není příjemné vidět někoho zůstat ležet na ledě. Ať je to náš vlastní nebo hostující hráč. Určitě mi zatrnulo, protože Kuba vůbec nereagoval. Nevím, jaké jsou zprávy, ale doufám, že bude v pohodě, brzy se uzdraví a co nejdříve ho uvidíme na ledě.

Krk by měl mít „jen“ pohmožděný.

Zaplať pánbůh.

Předtím ještě ve 25. minutě jste Kováře překonal. Nachytal jste ho?

Tam jsme měli dobré střídání. Kuba Rychlovský vyskočil a měl jsem zrovna štěstí, že se to nějak prometlo. Snažil jsem se nic nevymýšlet, vystřelit a naštěstí to vyšlo.

Sparta rozhodla gólem při vlastním dvojnásobném oslabení. Co se stalo?

K hokeji prostě patří i chyby, stane se. Sparta měla v tomhle štěstí a využila toho svou šikovností. Dostali jsme gól, ale stále jsme měli dost času, abychom taky gól ještě v té přesilové hře pět na tři dali. Myslím, že šancí jsme měli dost. Nevím, jestli jsme trefili břevno, dvě tyčky… Bohužel se to k nám nepřiklonilo. Myslím, že jsme zápas perfektně odmakali.

Liberec - Sparta 3:2 (25. J. Vlach)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Čím vás soupeř předčil?

Sparta byla lepší v těch detailech, v malých věcech, a to rozhodlo. V první třetině jsme si nepohlídali dvě standardky po buly. Ve druhé třetině jsme dostali zbytečný gól do kabiny. Kdybychom šli po dvou třetinách do kabiny s vedením 3:2… Zápas byl vyrovnaný a pak už to bylo o tom gólu. Myslím, že třetí třetinu jsme neodehráli vůbec špatně, bohužel se štěstí přiklonilo na stranu Sparty.

Šlo z vašeho pohledu o zápas blbec?

Nevím, jestli zápas blbec. Měli jsme tam fakt spoustu skvělých věcí, byť samozřejmě by se tam našla i spousta těch negativních. Hrál se ofenzivní hokej pro diváky. Rozhodl jeden gól, na který jsme již nedokázali zareagovat.

A když se schylovalo k závěrečné power play, přesně dvě minuty před koncem jste dostali trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Jak těžké bylo tohle skousnout?