Chicago - Portland 122:123Ani šest bodů Satoranského nestačilo. Lillard srazil Bulls nevídaným závěrem

Chicago

Basketbalisté Chicaga prohráli v NBA potřetí za sebou. Portlandu doma podlehli o jediný bod 122:123, protože Damian Lillard proměnil závěrečnou tříbodovou střelu zároveň s klaksonem. Dramatický zápas Lillard zakončil se 44 body. Rozehrávač Bulls Tomáš Satoranský stihl z lavičky za třináct minut na hřišti šest bodů a po třech doskocích i asistencích.

Chicagu nevyšla druhá čtvrtina, v níž dalo jen 19 bodů, v ostatních ale Portland předčilo a půl minuty před koncem poslal domácí do pětibodového vedení Zach LaVine. Následující úsek však Bulls prohráli 2:8. Závěr patřil Lillardovi, hostující rozehrávač dal v posledních devíti sekundách dvě trojky.

Ve vypjatém závěru rozhodčí po souboji LaVinea s Trentem a Hoodem nařídili místo faulu rozskok, po němž vyslal rozhodující střelu Lillard. "Nemyslím si, že to měl být rozskok, nepřišlo mi, že by se někdo z nich jen dotkl balonu," řekl LaVine s tím, že ztratit pětibodový náskok v posledních 11 sekundách by ale neměl žádný tým.

"Nedala se na to použít trenérská výzva. Bylo to tak rychlé, stejně jako následný rozskok. Nemyslel jsem si, že to bylo dobré rozhodnutí sudích, navíc v koncovce a za takového stavu. Musí nás to pro příště posílit. I já mohl pomoct, kdybych třeba vzal aspoň oddechový čas," přemítal kouč Chicaga Billy Donovan.

Český basketbalista ve službách Chicaga Tomáš Satoranský (31) obchází Rodneyho Hooda z Portlandu (5) během zápasu NBA.

Nejlepším střelcem Bulls byl s 31 body finský křídelník Lauri Markkanen, LaVine jich nasbíral 26. Satoranský proměnil dvoubodový koš s faulem a jednu ze dvou trojek.

Davis s úctyhodnými čísly, řecká star v dresu Milwaukee znovu neuspěla

Vítězství v koncovce vybojovali po dvou porážkách obhájci titulu Los Angeles Lakers, kteří uspěli v Bostonu 96:95, protože naopak střelu s klaksonem Daniel Theis neproměnil. Anthony Davis měl 27 bodů a 14 doskoků, LeBron James 21 bodů. V dresu Celtics se celkem o 58 bodů postaralo duo Jayson Tatum (30 bodů), Jaylen Brown (28).

Podruhé za sebou prohráli Milwaukee Bucks, tentokrát s Charlotte 114:126. Jediná asistence dělila od triple double řeckou hvězdu Janise Adetokunba, který se postaral o 34 bodů, 18 doskoků a devět přihrávek.

Houston dotáhl k páté výhře v řadě, a to nad New Orleans 126:122, pivot Christian Wood s 27 body a devíti doskoky. Ještě o zápas delší má vítěznou sérii Memphis, který si poradil se San Antoniem 129:112. Finalisté posledního ročníku z Miami při návratu Jimmyho Butlera a s pomocí jeho 30 bodů porazili Sacramento 105:104.

Výsledky NBA:
Boston - LA Lakers 95:96
Charlotte - Milwaukee 126:114
Chicago - Portland 122:123 (za domácí Satoranský 6 bodů, 3 asistence, 3 doskoky)
Dallas - Phoenix 105:111
Golden State - Detroit 118:91
Miami - Sacramento 105:104
New Orleans - Houston 112:126
San Antonio - Memphis 112:129