Hlavní obsah

Baseballisty Atlanty dělí jedna výhra od triumfu v MLB

31. 10. 2021 8:55

Homeruny Dansbyho Swansona a Jorgeho Solera v sedmé směně pomohly baseballistům Atlanty otočit vývoj čtvrtého finále MLB. Braves vyhráli nad Houstonem Astros 3:2, vedou 3:1 na zápasy a jedno vítězství jim chybí k triumfu ve Světová sérii.

Foto: John David Mercer, Reuters

Radující se baseman Atlanty Freddie Freeman.Foto: John David Mercer, Reuters

Článek

Zápas se dlouho pro Atlantu dobře nevyvíjel. Jose Altuve doběhl pro bod Houstonu hned v první směně a stejný hráč homerunem zvýšil ve čtvrté směně na 2:0.

Pálkaři Braves se prosadili až v šesté směně, v které stáhl Austin Riley pro bod Eddieho Rosaria. V sedmé směně nejdříve poslal míč za bariéru Swanson a hned po něm střídající pálkař Soler. "Pro tohle město je to skvělé, ale ještě potřebujeme jednu výhru," řekl Swanson.

Braves museli vyměnit nadhazovače hned v první směně, protože Dylanovi Leemu se vůbec nedařilo, a nakonec na tomto postu prostřídali v utkání šest hráčů. Nejlepší zákrok v obraně předvedl Rosario - ve vnějším poli chytil v osmé směn bekhendem Altuveho odpal.

První šanci rozhodnout má Atlanta už dnes na domácím stadionu Truist Park, kde hraje od roku 2017. Případné další dva zápasy by se hrály v úterý a ve středu v Houstonu. Braves mají šanci získat první titul od roku 1995 a čtvrtý v historii klubu.

Světová série, finále baseballové MLB - 4. zápas:
Atlanta Braves - Houston Astros 3:2, stav série 3:1.

Reklama

Související témata: