Basketbalisté Kazaně dovolili Gdyni v Eurolize pouhých 41 bodů

KAZAŇ

Basketbalisté Gdyně v utkání 9. kola Evropské ligy nastříleli na palubovce Kazaně pouhých 41 bodů a vyrovnali tak nejhorší výkon soutěže od roku 2003, kdy CSKA Moskva v základní skupině přehrálo hosty z KRKA Novo Mesto 89:35. Kazaň dnes vyhrála 68:41.

Gdyně, která ve skupině D vyhrála zatím jediné z devíti utkání, dokonce vstřelila v první půli pouhých 11 bodů, což je druhý nejhorší výsledek v historii soutěže. Hůře na tom byla pouze Siena, která v minulé sezóně proti Olympiakosu Pireus dala za první půli devět bodů. Zápas zakončila rovněž na 41 bodech jako dnes Gdyně.

Polský celek však dlouho sahal dokonce po nejnižším skóre v historii, když ještě pět minut před koncem měl na kontě 27 bodů. Pak však Kazaň protočila sestavu a dovolila hostům šňůru 14:4, která odvrátila historický debakl.

Gdyně se v prosinci představila v rámci VTB ligy také na palubovce českého mistra Nymburka a prohrála 68:75.