Basketbalisté Nového Jičína odvrátili v Prostějově vyřazení

Basketbalistům Nového Jičína se podařilo v Prostějově odvrátit vyřazení a po vítězství 86:82 si vynutili páté semifinále NBL. Svěřenci Zbyňka Cholevy získali zpět výhodu domácího prostředí, kterou ztratili porážkou v předchozím duelu, a v úterý budou hostit Orly v rozhodujícím utkání před vlastními fanoušky.

Petr Benda z Nymburka (vlevo) a Zbyněk Pospíšil z Nového Jičína. Ilustrační foto.

Ve vyrovnaném zápase se Novému Jičínu podařilo na přelomu první a druhé čtvrtiny šňůrou osmi bodů odskočit na 31:22 a o několik minut později byli v největším vedení v zápase (39:28). Těsně před hlavní přestávkou už to ale bylo zase 46:46 především díky Veikalasovi, který v tomto období dal sedm ze svých 27 bodů. Prostějov pak vstoupil do druhé půle devítibodovou sérií, ale soupeř jej do většího než šestibodového náskoku nepustil.

Zápas dospěl do dramatické koncovky, a když novojičínští Sanders, který nastřílel celkem 29 bodů, s Hájkem trefili v poslední minutě koš z dálky, v závěrečné bitvě s taktickými fauly už hosté těsné vedení udrželi. Oba jmenovaní se totiž nemýlili ani při jednom ze šesti trestných hodů.

Semifinále play-off basketbalové ligy mužů - 4. zápas:
Prostějov - Nový Jičín 82:86 (21:27, 46:49, 63:64)
Nejvíce bodů: Veikalas 27, Landry 17, Lawrence 12, Hyzy 11 - Sanders 29, Šarovič 14, Walker 13, Muirhead 11. Rozhodčí: Vyklický, Zachara, Vrážel. Trestné hody: 34/29 - 25/19. Fauly: 25:28. Pět chyb: 33. Lawrence, 36. Prášil, 40. Hyzy - 38. Pandula, 40. Muirhead, 40. Sanders. Trojky: 5:7. Diváci: 2486. Stav série: 2:2.