Basketbalisté Nymburka porazili v domácí soutěži Ústí

Basketbalisté Nymburka se v domácí soutěži vrátili na vítěznou cestu a v dohrávce 2. kola porazili Ústí nad Labem 83:69. Úřadující šampioni zabrali po dvou porážkách za sebou v Lize mistrů a v předchozím ligovém duelu s Děčínem.

Ilustrační foto

Oslabená Sluneta sváděla v Nymburce s domácími favority vyrovnaný souboj až po poslední čtvrtiny. Úvodní část hosté vyhráli 23:17, v poločase vedli o tři body a do závěrečné čtvrtiny vstupovali jen s bodovým mankem. Koncovku ale Nymburk ovládl 23:10 a další překvapení nedopustil.

Nymburk střelecky táhli Gerel Simmons a Sterling Gibbs, kteří dali po patnácti bodech. Nejlepším střelcem zápasu byl hostující Kristopher Martin s 21 body, Ústí, které den před zápasem přišlo o zraněného Spencera Svejcara, ale prohrálo i potřetí v sezoně.