Opava - Den Bosch 88:72Basketbalisté Opavy v Evropském poháru poprvé uspěli, porazili Den Bosch

Opava

Basketbalisté Opavy porazili v 5. kole Evropského poháru doma Den Bosch 88:72 a už bez šance na postup si připsali první vítězství. K výhře přispěl 22 body nejlepší střelec českého vicemistra Jan Švandrlík. Hostům nestačilo ani 24 bodů Michaela Carlsona.

Momentka z utkání Evropského poháru basketbalistů Opavy s týmem Den Bosch

I přesto zůstává Opava poslední ve skupině C, závěrečný duel ji čeká ve středu 17. listopadu od 22:00 v Lisabonu s Benficou. V případě výhry a porážky Den Bosche s Permem by se ještě mohli svěřenci trenéra Petra Czudka posunout na třetí pozici.

Opavě se v úvodu dařila střelba z dálky a díky trojkám Luďka Jurečky, Martina Gniadka a Rostislava Dragouna získala vedení 9:5. Nizozemský celek, který před třemi týdny vyhrál nad Opavou doma 87:82, dokázal zareagovat a v druhé polovině první čtvrtiny se týmy přetahovaly o vedení.

V polovině druhé čtvrtiny se Opava ze stavu 34:34 utrhla desetibodovou šňůrou, do dvouciferného vedení (58:48) ji dostala znovu ve 26. minutě Švandrlíkova trojka. Na začátku čtvrté čtvrtiny měli domácí náskok dokonce 21 bodů, soupeř pak skóre zkorigoval.