Basketbalistky Brna porazily v Evropské lize Gdyni

GDYNĚ

Basketbalistky Gambrinusu Sika Brno ve středu zvítězily v závěrečném kole skupiny C Evropské ligy v polské Gdyni nad domácím Lotosem 92:51. Brňanky rozhodly o svém úspěchu v druhé čtvrtině, kdy získaly devatenáctibodový náskok. Pomohly tím zároveň k postupu do vyřazovací části soutěže hráčkám USK Praha, které večer nastoupí v Belgii.

Domácí Gdyně, s novou americkou posilou Lennoxovou, držela s favorizovanými soupeřkami krok v úvodní čtvrtině. Brňanky sice dobře bránily, nedařilo se jim ale přesně zakončovat rychlé protiútoky. Gdyně se pokoušela odpovídat stejnou zbraní, naposledy v utkání ale vedla v sedmé minutě rozdílem jednoho bodu 17:16.

V závěru úvodní čtvrtiny už vzaly režii zápasu do svých rukou brněnské basketbalistky, které získaly tříbodový náskok, a ten do poločasu zvýšily až na rozdíl devatenácti bodů. K přesně zakončující Nolanové se postupně přidaly Žirková s Vítečkovou, dařilo se také Veselé a Machové. Navíc Brňanky výrazně zlepšily hru v obraně, nepouštěly soupeřky do podkošového prostoru a stačily také uhlídat obě americké opory Gdyně Lennoxovou a Whiteovou.

Nejlepší střelkyní Nolanová

České mistryně přitom musely v podkošových soubojích hodně improvizovat, neboť pivotka Kulichová nebyla zdravotně zcela v pořádku a odehrála pouhých pět minut. Pod košem se při doskakování nejvíce prosazovaly Veselá s Machovou.

Po změně stran už Brňanky pokračovaly v naprosté pohodě, soupeřky přehrávaly větší herní jistotou. Nervózní hráčky Gdyně střelecky zcela propadly: úspěšnost jejich pokusů z dvoubodové vzdálenosti byla pouhých 26 procent a také zoufalým střelám zpoza tříbodového oblouku chyběla přesnost. Z 18 trojkových střel Gdyně proměnila pouze tři pokusy.

Naopak hráčky Brna vynikaly v koncovce jistotou, nejvíce se dařilo Nolanové, jež z deseti střel pouze dvakrát minula cíl. V závěru už Gdyně působila zcela bezmocným dojmem.

Výsledek:
Lotos Gdyně - Gambrinus Sika Brno 51:92 (22:25, 34:53, 43:73)
Nejvíce bodů: Lennoxová a Whiteová po 14, Kobrynová 8 - Nolanová 20, Žirková a Vítečková po 18, Veselá 13, Machová 11. Fauly: 14:13. Trestné hody: 23/16 - 15/11. Trojky: 3:7.