Basketbalistky USK v úvodním finále deklasovaly Hradec

Basketbalistky USK Praha vstoupily v sobotu do finálové série ligy vysokou výhrou nad Hradcem Králové 101:68 a udělaly první krok k jedenáctému titulu za sebou a patnáctému celkově. Nejlepšími střelkyněmi zápasu byly s 18 body Brionna Jonesová a Ivana Dojkičová.

Zleva Tereza Marečková z Hradce a Brionna Alaine Jonesová z USK Praha.

Druhý duel série na tři vítězné se hraje v úterý od 16:30 v Hradci Králové, mistr bude znám nejdříve příští pátek, kdy se hraje opět v Praze na Královce.

Díky úvodní trojce Kristýny Čuperkové držely Východočešky proti favoritkám jedinkrát v zápase chvilkové vedení na 43 sekund. Po snížení Jonesové ale o něj rychle přišly po zaváhání v obraně po koši Mariji Režanové po rozehrávce Teji Oblakové přes celé hřiště.

Následoval i koš Oblakové po lehké ztrátě míče, ale Hradec Králové se z toho oklepal a držel po první čtvrtině jen pětibodovou ztrátu. První dvouciferný rozdíl v zápase zařídila v 16. minutě trojkou Dojkičová. Před koncem prvního poločasu už byla dominance týmu, který dnes natáhnul sérii svých ligových vítězství na 211 zápasů, jednoznačná i díky šňůře 15:0 či šesti trojkám za druhou čtvrtinu, z nichž tři dala Dojkičová. V poločase vedly suverénky posledních let o 26 bodů.

Ve třetí čtvrtině domácí basketbalistky už třicetibodovou normu z prvních dvou nesplnily, daly bodů 21 bodů, přesto náskok navýšily na 83:51. v poslední desetiminutovce držely hradecké hráčky s prostřídanou sestavou USK nejvíce krok a prohrály ji těsně 17:18 až trojkovým pokusem Dojkičové, díky němuž favoritky pokořily stobodovou hranici.

Finále play off basketbalové ligy žen - 1. zápas
USK Praha - Hradec Králové 101:68 (30:25, 62:36, 83:51)
Nejvíce bodů: Jonesová a Dojkičová po 18, Voráčková 16 - Klaudová 15, Čuperková a Marečková po 11. Fauly: 16:16. Trestné hody: 15/11 - 13/10. Trojky: 8:6. Doskoky: 54:35.