Brňanky v odvetě čtvrtfinále Euroligy prohrály

Až třetí zápas rozhodne čtvrtfinálový duel Evropské ligy basketbalistek mezi Gambrinusem Brno a Gdyní. Brňanky podlehly v pátečním odvetném utkání na palubovce polského celku 72:87. Rozhodující zápas je na programu ve čtvrtek v Brně. Střelecky se v brněnském týmu dařilo pouze Američance McWilliamsové, která zaznamenala 22 bodů.

České mistryně udržely se svými soupeřkami krok pouze v úvodní čtvrtině, kdy ještě prohrávaly rozdílem sedmi bodů 20:27. Polky těžily z jistější hry v obraně a zejména v protiútocích si počínaly v zakončení mnohem jistěji. Naopak Brňanky střelecky tápaly, z nepřipravených pozic neměly příliš nadějí na úspěch a do podkošového prostoru se dostávaly pouze sporadicky, neboť tam kralovala 213 cm vysoká pivotka Dydeková.

Do poločasu získala Gdyně v bouřlivém prostředí náskok osmnácti bodů (30:48) a po půlhodině hry už domácí vedly o dvacet (69:49). Teprve v závěrečné čtvrtině se Moravanky zlepšily a dokonce se přiblížily v úvodu poslední části soupeři na osm bodů (61:69). Takticky dobře hrající tým Gdyně ale zvrat nepřipustil.

Euroliga basketbalistek - čtvrtfinále, 2. zápas
Lotos Gdyně - Gambrinus Brno 87:72 (27:20, 48:30, 69:49)
Nejvíce bodů: Powellová 23, Nolanová 21, Dydeková 20 - McWilliamsová 22, Žirková 11, Machová 9. Rozhodčí: Bretagne (Fr.), Kalpakas (Švéd.). Trestné hody: 16/14 - 13/11. Fauly: 15:21. Trojky: 3:7. Diváci: 1700. Stav série: 1:1.
Další výsledky
Dynamo Moskva - Vilnius 67:88 (34:42) - stav série 1:1, Ros Casares Valencie - VBM Samara 45:75 (21:42) - konečný stav série 0:2.