Brno nevyužilo v Pardubicích mečbol a o semifinalistovi rozhodne sedmé utkání

Až poslední možné sedmé utkání určí čtvrtého semifinalistu basketbalové ligy mužů. Brno nedokázalo v šestém duelu čtvrtfinálové série využít mečbol, v Pardubicích utrpělo debakl 59:93 a rozhodovat se tak bude až ve čtvrtek pod Špilberkem. Místo v semifinále už mají jisté mistrovský Nymburk, Opava a Ústí nad Labem.

Basketbalisté Pardubic srovnali v šestém utkání stav čtvrtfinále s Brnem na 3:3.

Vyrovnanou úvodní čtvrtinu rozhodla domácí Beksa vydařeným závěrem a vedení už nepustila. Po prvním poločase vedly Pardubice o 14 bodů, třetí čtvrtinu pak ale ovládly poměrem 28:9 a Brno, které se muselo obejít bez zraněných Rashada Maddena a Viktora Půlpána, už odpovědět nedokázalo.

Pardubice střelecky táhli Dantez Walton a Petr Šafarčík, kteří nastříleli shodně 18 bodů, kapitán Kamil Švrdlík dal jen o bod méně. V brněnském dresu byl jediným dvouciferným střelcem Roman Marko s jedenácti body.