Hlavní obsah

Perušič, Schweiner - Herrera, Gavira 2:0České beachvolejbalové jedničky jsou v Ostravě ve finále

28. 5. 2022 14:34Aktualizováno 28. 5. 2022 19:22

Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner postoupili na turnaji světového okruhu v Ostravě potřetí za sebou do finále. Bývalé evropské šampiony Španěly Pabla Herreru a Adriána Gaviru porazili po velkém boji ve druhém setu 21:19 a 36:34. V dramatické koncovce čeští reprezentanti proměnili až desátý mečbol.

Foto: Vladimír Pryček, ČTK

(Zleva) David Schweiner a Ondřej Perušič.Foto: Vladimír Pryček, ČTK

Článek

V nedělním finále elitního turnaje Pro Tour si Perušič se Schweinerem zahrají proti olympijským vítězům Andersi Molovi a Christianu Sörumovi z Norska, kterým v Dolních Vítkovicích podlehli v souboji o celkové prvenství před třemi roky. Předloni se akce nekonala kvůli koronaviru.

Loni čeští volejbalisté prohráli ve finále s Nizozemci Alexanderem Brouwerem a Robertem Meeuwsenem, mistry světa z roku 2013, kteří dnes neuspěli v druhém semifinále. Souboj o zlato začne v 17:00.

Foto: Vladimír Pryček, ČTK

Ondřej Perušič v akci.Foto: Vladimír Pryček, ČTK

Perušič a Schweiner dnes zvládli nejprve čtvrtfinálový duel s turnajovými dvojkami Šarífem Janusem a Ahmedem Tidžanem z Kataru, které porazili 2:1 na sety. Nasazené jedničky ztratily s třetím párem světového žebříčku úvodní set 16:21. Ve druhém ale bronzové olympijské medailisty z Tokia čeští hráči porazili 21:18 a třetí sadu vybojovali 15:13.

"Začátek byl dobrý, ale Katařani většinou ty první sety mívají lepší. Věděli jsme, že ten první set hrají opravdu neuvěřitelně, mají hrozně vysoká čísla úspěšnosti na útoku, ale od toho druhého setu už jdou trochu dolů, Jsem rád, že jsme tu šanci využili," řekl Perušič v rozhovoru pro Českou televizi.

Na nedávné světové jedničky Januse a Tidžana narazili Perušič se Schweinerem naposledy před dvěma měsíci v mexickém Rosaritu rovněž ve čtvrtfinále, kde prohráli 1:2 na sety. Loni v březnu je zdolali cestou za titulem v Dauhá. "Všechny naše zápasy s nimi jsou většinou jako přes kopírák. První set prohrajeme, ať už těsně nebo ne, pak se nám druhý většinou povede vyhrát, a pak už se rozhoduje v tie-breaku. To je záležitost pár bodů, dneska to bylo i trochu štěstí," dodal Perušič.

Foto: OBO 2022/Vlastimil Vacek, Právo

Beachvolejbalisté David Schweiner a Ondřej Perušič oslavují vítězství a postup během turnaje J&T Banka Ostrava Beach Pro, dne 28. května 2022 v Ostravě.Foto: OBO 2022/Vlastimil Vacek, Právo

V semifinále si Češi zopakovali páteční zápas se španělskou dvojicí, kterou na závěr skupiny hladce porazili. Tentokrát s ní měl sedmý pár světového žebříčku mnohem více práce. "Asi nemůžeme čekat stejný průběh jako včera. Myslím si, že Španělé se ponaučí z taktických chyb a budou asi víc tlačit servis. Myslím, že dvakrát v řadě se jim nestane, že by podávali špatně. My se na to musíme připravit," uvedl Schweiner před utkáním.

Jeho slova se potvrdila. V maratonské druhé sadě domácí volejbalisté odvrátili šest setbolů a sami využili až desátou příležitost k ukončení zápasu. Perušič po dobrém obranném zákroku v poli a po Schweinerově nahrávce zakončil do odkrytého hřiště.

Z okruhu FIVB mají čeští olympionici zatím devět medailí, z toho šest stříbrných. Tituly získali v loňské životní sezoně - v březnu na čtyřhvězdičkové akci tehdejšího Světového okruhu v Dauhá a v srpnu na dvouhvězdičkovém turnaji v Praze.

Foto: Vladimír Pryček, ČTK

Ondřej Perušič se raduje po postupu do semifinále turnaje Pro Tour v Ostravě.Foto: Vladimír Pryček, ČTK

Turnaj Pro Tour kategorie Elite v plážovém volejbalu v Ostravě:
Muži:
Čtvrtfinále: Perušič, Schweiner (1-ČR) - Janus, Tidžan (2-Katar) 2:1 (-16, 18, 13),
Semifinále: Perušič, Schweiner - Herrera, Gavira (16-Šp.) 2:0 (19, 34), Mol, Sörum (6-Nor.) - Brouwer, Meeuwsen (3-Niz.) 2:0 (18, 17).
Ženy:
Semifinále: Müllerová, Tillmannová (14-Něm.) - Hüberliová, Brunnerová (13-Švýc.) 2:0 (22, 23), Talita, Rebecca (4-Braz.) - Heidrichová, A. Vergé-Dépréová (11-Švýc.) 2:0 (19, 16).

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •