Bulharsko - Česko 3:0České volejbalistky prohrály na ME poslední zápas ve skupině a čeká je Turecko

České volejbalistky podlehly na mistrovství Evropy v závěrečném duelu základní skupiny B v Plovdivu domácímu Bulharsku 0:3 na sety. V nedělním osmifinále se svěřenkyně řeckého trenéra Jannise Athanasopulose střetnou s Tureckem, jež suverénně ovládlo skupinu D.

Češky nastoupily do zápasu proti Bulharkám již s jistotou postupu do osmifinále, kterou získali pondělním vítězstvím nad Řeckem. Favorizovanému domácímu týmu vzdorovaly jen v první sadě, v níž nevyužily setbol a prohrály ji 24:26. V dalším průběhu už Bulharky, jež měly výškovou převahu, na palubovce dominovaly a získaly sety jednoznačně 25:12 a 25:19.

České reprezentantky držely v prvním setu naději na bodový zisk podáním a dokázaly smazat pětibodové manko. Po smeči Andrey Kossányiové měly za stavu 24:23 setbol, ale domácí hráčky získaly následující tři body. Druhý set byl z českého pohledu nejméně povedený na šampionátu a proti bulharským blokům se volejbalistky neprosadily ani ve třetí sadě. Nejlépe bodující hráčkou týmu byla s devíti body Gabriela Orvošová.

České volejbalistky v pátém utkání na šampionátu poprvé nevyhrály ani set a ve skupině obsadí s šesti body poslední postupové čtvrté místo. Na turnaji si připsaly výhry nad Řeckem a Španělskem, vedle Bulharska podlehly Němkám a Polkám.

Jejich osmifinálové soupeřky Turkyně, vicemistryně z minulého ME a pátý tým z nedávných olympijských her v Tokiu, získaly v základní fázi maximální počet 15 bodů a ztratily pouze jednu sadu.