Maďarsko - Česko 32:29Házenkářky celý zápas jen dotahovaly a na MS padly i podruhé

Ve výkonu českých házenkářek byla v sobotním duelu proti Maďarsku větší energie než při úvodní porážce s Německem, zejména vinou špatné obrany a neproměňování šancí ale prohrály na MS ve Španělsku i ve druhém zápase. Proti favorizovanému soupeři ztrácely po prvním poločase dvě branky, o vítězství Maďarky rozhodly v úvodu druhé půle, kdy si vybojovaly šestigólový náskok.

Házenkářky České republiky.

Llíria (od našeho zpravodaje) - První minuty z českého pohledu nebyly špatné, v 8. minutě proskakující Jeřábková srovnávala pěkným lobem na 3:3. Jako by si ale Češky myslely, že zakončení tímto způsobem bude fungovat pořád. Následné tři přehození brankářky od Malé, Kordovské i Holanové skončily nad břevnem a Maďarsko odskočilo na 8:4.

Soupeřky hrozily hlavně ze spojek, Kudláčková si nevěděla rady s tvrdými dělovkami Klujberové a Vámosové, které jen za první poločas nasázely deset gólů. Reprezentantkám pomohla až přesilovka, volného prostoru využila dvakrát za sebou Kovářová, která z proskoků snížila na rozdíl jedné branky a aktivní Jeřábková následně srovnala na 12:12.

Jenže Maďarsko si rychle vzalo dvougólový náskok zpět a Česku nestačila ani početní výhoda šest na čtyři. Házenkářky se sice vždy prosadily, ale nedokázaly ubránit maďarské spojky. V poločase tak soupeř vedl 17:15.

V úvodu druhé půle mohl český tým rychle srovnat, jenže začal kupit technické chyby. Reprezentantky se i ve druhém duelu musely obejít bez tlaku na pravé spojce. Hurychové se nedařilo, střídající Kovářová několikrát přišla o míč a Maďarsko se utrhlo na klíčový šestibrankový rozdíl.

Závěr zápasu si už soupeřky pohlídaly a už nepustily Češky zpátky do kontaktu. Maďarsko zvítězilo 32:29 a zapsalo druhou výhru na turnaji. Naopak reprezentantky podruhé padly a k postupu do hlavní části turnaje budou muset v pondělí se Slovenskem alespoň remizovat.

Mistrovství světa házenkářek ve Španělsku
Základní skupina E (Llíria)
Maďarsko - Česko 32:29 (17:15)
Sestava a branky ČR: Kudláčková, Řezáčová - Knedlíková 2, Polášková, Kordovská 3, Andrýsková, Mikulášková, Hurychová 2, Stříšková, Franková, Zachová 4, Kovařová 2, Jeřábková 10, V. Malá 4, Holanová 2, Cholevová.
Nejvíce branek Maďarska: Klujberová 11, Kácsorová 4. Rozhodčí: K. Gasmiová, R. Gasmiová (obě Fr.). Sedmimetrové hody: 3/3 - 3/3. Vyloučení: 7:2. Diváci: 1145.
Slovensko - Německo 22:36 (12:17)