Házenkáři Dukly porazili o devět gólů Jičín a vyhráli i pátý zápas v sezoně

Házenkáři Dukly Praha porazili 36:27 Jičín a vyhráli i pátý zápas v extraligové sezoně. Po výhře 42:23 nad Strakonicemi je neporažená i mistrovská Plzeň, která má však na kontě už jednu remízu. Poprvé v novém ročníku zaváhalo Brno, které doma podlehlo 26:33 Kopřivnici.

Ilustrační foto

Dukla nad Jičínem vyhrála o devět gólů už první poločas a stejný náskok udržela do závěrečného hvizdu. Šest branek týmu trenéra Michala Tonara, jenž se za dva dny představí na hřišti dalšího stoprocentního mužstva Karviné, vstřelil Jiří Dokoupil.

Zápas v Brně byl dlouho vyrovnaný. Hosté o vítězství rozhodli po přestávce, kdy si vypracovali náskok o tři góly a vedení už udrželi. Po sedmi brankách dali za domácí Luka Vukičevič a za Kopřivnici Jan Polcar.

Neporažená je i Plzeň, která už však jednou zaváhala při remíze s Frýdkem-Místkem. První poločas hosté vyhráli 23:6, po přestávce Západočeši výrazně zvolnili, ale i tak domácím potřetí za sebou nastříleli minimálně 40 branek.

Po úvodních dvou porážkách zvítězily podruhé za sebou Lovosice. Bronzový tým minulého ročníku zdolal i díky 11 gólům Marka Hniďáka 33:27 Nové Veselí.

Chance extraliga házenkářů - 5. kolo:
Dukla Praha - Jičín 36:27 (20:21)
Nejvíce branek: Dokoupil 6/2, Křístek a J. Rakouský po 5 - Matouš 5/1, Miľko, J. Hájek a Kastner po 4.
Lovosice - Nové Veselí 33:27 (17:16)
Nejvíce branek: Hniďák 11, Kupa 7/3, Mizera 6 - Gregorovič 6, Šůstek 5, Halíček 5/1.
KP Brno - Kopřivnice 26:33 (14:15)
Nejvíce branek: Vukičevič 7/2, Kocich 5, Macuoka 4 - Polcar 7/1, Musálek 6/5, Střelec, Lefan oba 4.
Strakonice - Talent tým Plzeňského kraje 23:42 (6:23).
Nejvíce branek: Bernhard 5, Fencl 4, Brůha 3 - Nový 7, Šindelář, Bláha oba 6, Kaplan 5.