Házenkáři Karviné po dalším obratu v závěru potvrdili vedení v extralize

Házenkáři Karviné podruhé za sebou vyhráli v extralize o gól a po domácím vítězství nad Kopřivnicí 28:27 si upevnili pozici vedoucího celku soutěže před Plzní. Vyrovnanou předehrávku 12. kola rozhodl dvěma góly v závěru Dominik Solák, který otočil skóre a svoji bilanci v zápase vylepšil na osm branek.

Ilustrační foto.

Prakticky stejným způsobem Karvinští v koncovce pátečního šlágru udolali mistrovskou Plzeň (33:32). Extraligový lídr se vítězně naladil na sobotní zápas Evropského poháru na hřišti Famagusty.

Kvůli víkendovému startu v pohárové Evropě si předehrály vzájemný zápas i Zubří s Duklou a z výhry 29:26 se po velkém obratu radovali "Zubři". Ještě ve 36. minutě přitom vedli o devět gólů Pražané (21:12). O dvacet minut později už šli ale poprvé v utkání do vedení domácí (26:25) a po vyrovnání dovršili obrat posledními třemi góly zápasu. Dva z nich dal nejlepší střelec utkání Lukáš Mořkovský, autor osmi branek.

Zubří čeká v neděli eurocupový duel s Plzní, která si zápas 12. kola s Novým Veselím odložila na 12. prosince, Dukla nastoupí ve stejný den v Norsku proti Drammenu. V extralize Zuberští uhájili o skóre čtvrté místo v tabulce před Novým Veselím, které v dohrávce 9. kola porazilo 27:24 Frýdek-Místek.