Házenkáři Karviné porazili Jičín i podruhé a jsou krok od semifinále extraligy

Házenkáři Karviné vyhráli ve čtvrtfinále extraligy i druhý zápas série s Jičínem a jedno vítězství je dělí od postupu do semifinále play off. Úřadující mistři zvládli v domácím prostředí dramatickou koncovku a duel vyhráli 30:27. Rozhodnout mohou v sobotu v Jičíně.

Házenkáři Karviné si poradili s Jičínem i podruhé (archivní foto)

Baník vyhrál první poločas jednoznačně 20:13, po přestávce ale přidal už jen deset gólů. Hosté se z až desetibrankového manka dokázali dotáhnout dvě minuty před koncem na rozdíl jediného gólu, k vyrovnání je ale Karviná nepustila. Favorit dal v závěru dvě branky a výhru pojistil.

První vzájemný zápas vyhrála Karviná před týdnem nad Jičínem jednoznačně 34:24. O víkendu Baník sérii proložil odvetou Evropského poháru v norském Sandefjordu, kde o tři branky prohrál a v soutěžil skončil.

Čtvrtfinále play off házenkářské extraligy mužů - 2. zápas:
Karviná - Jičín 30:27 (20:13)
Nejvíce branek: Nantl a Solák po 6, Fulnek 5/1 - Hlava 8, Kovařík 8/2, Kastner 3/1. Stav série: 2:0.
2. kolo play out:
Hranice - Strakonice 25:33 (14:17)
Nejvíce branek: Halama 8/5, Padalík 4, Siročák 3 - Sedláček 7, Kaplan 5, Wildt 4, Němec 4/4.
Kopřivnice - Nové Veselí 28:26 (14:13)
Nejvíce branek: Brito Benítez 5, Střelec 5/3, Gřes a Polcar po 4 - Melichar 6, Tomášek 5, Krejz 4, Halíček 4/1.