Házenkáři Lovosic uštědřili první extraligovou porážku Karviné

Házenkáři Lovosic jako první tým v extraligové sezoně porazili lídra soutěže Karvinou. Lovci jeden ze šlágrů 10. kola vyhráli jednoznačně 27:22 a v neúplné tabulce jsou třetí.

Házenkáři Lovosic porazili lídra soutěže Karvinou (archivní foto)

Hlavním strůjcem lovosické výhry byl dvacetiletý kanonýr Jaroslav Trkovský, jenž nastřílel 13 branek, tedy téměř polovinu gólů svého mužstva. Domácí vyhráli první poločas o čtyři góly a po přestávce nedovolili vicemistrovi přiblížit se blíže než na tři zásahy.

Na Karvinou se může bodově dotáhnout mistrovská Plzeň, pokud v neděli v dalším taháku kola zdolá páté Zubří.

Bodově nastejno s třetími Lovosicemi je Nové Veselí, které bez potíží zvítězilo 30:21 na hřišti předposledních Maloměřic. V sobotním dnešním duelu remizovala Dukla 25:25 s Brnem.

Hosté z Králova Pole v Praze ani jednou nevedli, v 57. minutě prohrávali o tři branky, ale nebýt zásahu domácího brankáře Tomáše Petržaly v poslední minutě proti šanci Erika Žvaka mohli i vyhrát.