Házenkáři Plzně vyhráli v Maloměřicích a dál vedou ligu o bod před Lovosicemi

Házenkáři Plzně ve 24. extraligovém kole vyhráli 44:27 v Maloměřicích. Na prvním místě tabulky mají stále náskok jednoho bodu před Lovosicemi, které porazily 38:27 Frýdek-Místek.

Házenkáři Plzně ve 24. extraligovém kole vyhráli v Maloměřicích. (archivní foto)

Plzeň za výhrou táhla trojice střelců Režnický, Bláha a Zeda, kteří shodně dali po sedmi brankách. Západočeši už v poločase vedli nad předposledním celkem tabulky o devět gólů a nakonec si připsali šestou ligovou výhru za sebou.

Šanci soupeři nedaly ani Lovosice, se kterými hostující Slezané drželi krok jen chvíli v prvním poločase. Obhájci titulu z Karviné porazili 36:32 Duklu a na třetí příčce odskočili pražskému soupeři na rozdíl čtyř bodů.

Chance extraliga házenkářů - 24. kolo:
Maloměřice - Talent tým Plzeňského kraje 27:44 (11:20)
Nejvíce branek: Korger 5/1, Koubek 4, Ipser, Svoboda a Krošík po 3 - Režnický a Bláha po 7, Zeda 7/3.
Lovosice - Frýdek-Místek 38:27 (21:15)
Nejvíce branek: Kupa 6, Motl, Petryčenko a Heřmanovský po 5 - Bureš 7, Chudoba 4, Moješcik a Božek po 3.
Karviná - Dukla Praha 36:32 (21:15)
Nejvíce branek: Patzel 7, Plaček 6, Užek a Ptáčník po 4 - Březina a Hlinka po 6, Krušberský 5.
Kopřivnice - Nové Veselí 36:29 (19:14)
Nejvíce branek: Střelec 11/2, Polcar a Brito po 7 - Flajsar a Tomášek po 5, Halíček 5/2.