Házenkáři vedoucí Karviné i druhé Plzně zvládli dohrávky

Házenkáři vedoucí Karviné i druhé Plzně zvládli dnešní dohrávky extraligy a dva zápasy před koncem základní části je od sebe dělí stále dva body. Baník porazil doma v derby Frýdek-Místek jasně 32:21, byť v poločase vedl jen o gól. Talent v hale KP Brno měl o přestávce navrch také jediný gól, načež zvítězil 28:25. Karviná a Plzeň se po sobotním předposledním kole utkají spolu v posledním hracím dnu 12. března na západě Čech.

Ilustrační foto.

Karvinští v prvním poločase nedokázali proti až desátému Frýdku-Místku jít do trháku a hosté ještě v 38. minutě drželi nerozhodný stav 17:17. Pak ale domácí po červené kartě pro Radima Hustopeckého poprvé odskočili do tříbrankového vedení a pak vyhráli jedenáctiminutovou pasáž 9:1. Téměř o polovinu domácích gólů se při desátém extraligovém vítězství za sebou postarali Vojtěch Patzel (8) a Dominik Solák (7). V soupeřově týmu devětkrát skóroval Mathias Choleva.

O třináctou plzeňskou výhru v soutěžních zápasech za sebou se sedmi góly zasloužil Tomáš Nejdl, jeho týmu se po změně stran podařilo odskočit do šestibodového vedení (25:19) a Brňané už na zvrat neměli. Čerství vítězové Českého poháru stále živí naději na prvenství v základní části, ale před duelem s Karvinou je čeká ještě zápas v hale třetího Zubří. Baník se utká se čtvrtými Lovosicemi.