Házenkářky Mostu uhájily v šlágru stoprocentní bilanci

Házenkářky Mostu v prvním utkání po vánoční pauze porazily v duelu nejlepších českých týmů posledních let 28:26 Slavii a po jedenáctém zápase si udržely stoprocentně úspěšnou bilanci v interlize. Pražanky sice vyhrály první poločas, Černí andělé ale v závěrečné čtvrthodině výsledek otočili.

Ilustrační foto.

Slavia po úvodní části vedla 13:12 a ještě ve 14. minutě druhé půle byla o dva góly vepředu (20:18). Pak ale Baník předvedl šňůru sedmi gólů a vypracoval si rozhodující náskok, který už domácí hráčky dokázaly jen snížit. V dresu poraženého týmu se sedmkrát trefila Magdalena Svobodová, šest branek vstřelila mostecká Jana Šustková.

Pražanky jsou po třetí porážce v sezoně v tabulce druhé, ale už jen dva body před Olomoucí, jež má dva zápasy k dobru. Hanačky porazily jednoznačně 37:26 Hodonín, který stále čeká na první bod v sezoně. Poslednímu týmu tabulky nebylo nic platných 12 gólů Klaudie Cyganové, v domácím dresu se činila autorka osmi branek Magda Kašpárková.