Házenkářky Norska a Ruska v semifinále ME bez ztráty bodu

STOCKHOLM

Bez jediného klopýtnutí prošly favorizované házenkářky Norska a Ruska do semifinále mistrovství Evropy. Obhájkyně titulu Norky ve čtvrtek porazily 34:31 bronzový tým z minulého šampionátu Maďarsko, který obsadil ve čtvrtfinálové skupině třetí místo a do bojů o medaile tentokrát nezasáhne. Seveřanky svedou v sobotu boj o účast ve finále s Francií, mistryně světa Rusky budou hrát v semifinále s Německem.

Němky postup potvrdily vítězstvím 23:20 nad nováčkem turnaje z Makedonie. Německé hráčky tak živí naději, že poprvé od zisku stříbra v roce 1994 získají na kontinentálním šampionátu medaili.

Účast ve vyřazovacích bojích unikla výběru pořádajícího Švédska, který podlehl v souboji dvou adeptů na postup Francii 23:28. Rusky, které si jako jediné zajistily semifinálovou účast již ve středu, dnes porazily Španělsko 31:24.

ME házenkářek
Čtvrtfinálová skupina I
Polsko - Rakousko 33:24 (20:12), Německo - Makedonie 23:20 (10:10), Norsko - Maďarsko 34:31 (17:16)