Hermannová, Štochlová - Quiggleová, Schermerhornová 2:0Hermannová se Štochlovou začaly první světový turnaj vítězně

Itapema

První společný turnaj Světového okruhu zahájila beachvolejbalová dvojice Barbora Hermannová a Marie-Sára Štochlová vítězně. Na písku v brazilském městě Itapema, kde seriál pro letošek skončí, porazily na čtyřhvězdičkovém podniku Američanky Corinne Quiggleovou a Sarah Schermerhornovou dvakrát 21:18. Zajistily si tak účast v play off.

Plážová volejbalistka Barbora Hermannová - ilustrační foto

Hermannová se Štochlovou startovaly už na srpnovém mistrovství Evropy, tehdy Štochlová zaskakovala za zdravotně indisponovanou Markétu Nausch Slukovou. Nejzkušenější česká hráčka se poté rozhodla přerušit kariéru. Ve druhém zápase v Itapemě nová dvojice podlehla domácím Brazilkám Andresse a Vitórii 1:2 a play off začne v prvním kole.

Přímo v hlavní soutěži se dnes představil i druhý český pár Václav Berčík a Jan Dumek. Ve skupině A nestačili na Maxima Chudjakova s Alexandrem Kramarenkem a Rusům podlehli 14:21 a 19:21. V turnaji se čeští volejbalisté budou zachraňovat v pátek.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie 4* v Itapemě (Brazílie):
Muži:
Skupina A:
Kramarenko, Chudjakov (16-Rus.) - Dumek, Berčík (17-ČR) 2:0 (14, 19).
Ženy:
Skupina G:
Hermannová, Štochlová (7-ČR) - Quiggleová, Schermerhornová (26-USA) 2:0 (18, 18)
Andressa, Vitória (10-Braz.) - Hermannová, Štochlová 2:1 (-15, 18, 11).