Dukla Praha - Alingsaas 24:27Házenkáři Dukly a Karviné prohráli v Evropském poháru i odvety a vypadli

Házenkáři Dukly a Karviné prohráli ve čtvrtfinále Evropského poháru se svými skandinávskými soupeři i odvety a do semifinále ani jeden z týmu neprošel. Pražané dnes podlehli doma 24:27 švédskému Alingsaasu, mistrovský Baník prohrál 25:28 na hřišti norského celku Runar Sandefjord.

Dukla si minulý týden ze Švédska odvezla porážku o šest gólů (33:39), ale do odvety nešla předem vyřazená a dlouho držela naději na zvrat. Svěřenci trenéra Michala Tonara vedli většinu zápasu: v prvním poločase o čtyři góly (10:6) a po přestávce se dokonce dostali dvakrát do pětigólového vedení (17:12 a 18:13), jímž se přiblížili na jednu branku srovnání skóre dvojzápasu.

Víc už ale Pražanům švédský tým nedovolil a v závěrečné desetiminutovce výsledek otočil. Dukle se tak nepodařilo pomstít Plzeň, kterou Alingsaas vyřadil ve stejné fázi loni.

Karviná minulou sobotu doma Runaru podlehla jen o tři góly (31:34), ale v dnešní odvetě byla od postupu dál než Dukla. Baník ve Sandefjord ani jednou nevedl, první poločas prohrál o šest branek a skóre jen v závěru zkorigoval.

Odveta čtvrtfinále Evropského poháru házenkářů:
Dukla Praha - Alingsaas 24:27 (13:10)
Nejvíce branek: Dokoupil 6/1, Březina 4, Rakouský a Šůstek po 3 - Pedersen 6, Torbjörnsson 5/3, Filén, Möller a Gentzel po 3. První zápas 33:39, postoupil Alingsaas.
Runar Sandefjord - Karviná 28:25 (16:10)
Nejvíce branek: Rambo a Lindell po 7, Myklebust 3, Rekstad 3/1 - Fulnek 5/1, Harabiš a Skalický po 4. První zápas 34:31, postoupil Runar.