Článek
Baník měl oslnivý nástup. Výbornou obranou a rychlými protiútoky už za čtyři minuty ukrojil z manka tři góly. Zaskočený soupeř, jehož největší hvězdu Petreu na rozehrávce domácí eliminovali osobní obranou, se zvedal pomaleji. Hodně mu však nahrály technické chyby Karviné, která několikrát zbytečně ztratila míč v postupném útoku.
Hosty nastartoval srbský dirigent Butulja. Jeho střelecké schopnosti a spolupráce s pivotem Irineskem otočily vývoj na stranu Resity. Dvacet minut hosté jen dotahovali, ale pak čtyřmi trefami v řadě obrátili stav z 8:9 na 12:9. Proti postavené rumunské obraně se domácí prosazovali lopotně. Jejich jedinou nadějí zůstaly trháky, po nichž Faith v závěru poločasu opět vyrovnal.
Takřka celý druhý poločas už se hrál podle rumunského scénáře. Baník musel spěchat, útočil na hranici rizika a soupeř bez stresu jen využíval mezery v domácí obraně. Resita vedla až o pět gólů. Nejlepší karvinský hráč Zdráhala pomohl v závěru alespoň k důstojnému rozloučení, když několikrát využil prostupnější defenzivy soupeře. Gólem v poslední sekundě zajistil domácím těsné vítězství.
"Utkání jsme dobře rozehráli, vedli jsme 3:0, ale pak jsme technickou chybou a nepřesnou střelou dovolili soupeři vrátit se do utkání. Narazili jsme na špičkový rumunský tým, který potvrdil svoji zkušenost. Ale cením si, že mužstvo bojovalo i za nepříznivého stavu a podařilo se nám alespoň zachránit čest klubu," konstatoval trenér Jozef Hanták.
Podle něj činila Karviné největší potíže souhra Butiliji s Irineskem. "Podařilo se nám sice pokrýt Petreu, kterého jsme k ničemu nepustili, ale nevyšlo nám ubránění pivota, který nám dělal problémy. Je to škoda, ale na druhou stranu je třeba vidět kvalitu soupeře. Brání se to těžko," dodal Hanták.
| Odvetné utkání 2. kola Poháru EHF v házené mužů: |
| Baník OKD Karviná - UCM Sport Resita 29:28 (14:14) |
| Nejvíce branek: Zdráhala 9/1, Pavlíček a Šulc po 4, Faith 3 - Butulija 7, Irimescu 5/2, Fenici 4, Ciubotariu a Stan po 3. Rozhodčí: Bašmak, Frolov (oba Rus.). Vyloučení: 3:5. Sedmimetrové hody: 2/2 - 5/5. Diváci: 800. První zápas: 32:40, postoupila Resita. |







