Hlavní obsah

Krvavý útok! Hráč kousl během zápasu soupeře do ruky, nyní mu hrozí disciplinární trest

Takový prohřešek se opravdu často nevidí, zvláště na profesionální úrovni. Za zmínku však stojí scéna z mistrovství světa ve fotbale z roku 2014, kdy uruguayská hvězda Luis Suárez pokousal italského obránce Giorgia Chielliniho a vyfasoval za to rekordní trest. Nyní se stejným počinem provinil americký házenkář německého původu Paul Skorup na právě probíhajícím světovém šampionátu a hrozí mu disciplinární trest.

Foto: @Sportbuzzer, Twitter

Házenkářský "kanibal" vyfasoval za svůj zákrok nejprve červenou, a poté i modrou kartu.Foto: @Sportbuzzer, Twitter

Článek

Třiadvacetiletý rodák z Düsseldorfu se jako kanibal zachoval během utkání s Bahrajnem, kterému americký výběr podlehl 27:32 a ve čtvrté osmifinálové skupině je bez bodu poslední. Skorup chytl soupeře za dres, přitáhl si ho k sobě a zakousl se. Po zápase však odmítl, že by se barbarského činu dopustil.

Rozhodčí si překvapivě Skorupova zákroku nejprve nevšimli, začali se jím zabývat až poté, co jim Husajn al-Sajjád ukázal krvácející ruku. V tu chvíli už sudí neváhali a vytasili červenou kartu. Zákrok ještě zpětně přezkoumali na videu a doplnili modrou kartu. Tu zavedla mezinárodní federace IHF v roce 2016 pro zvlášť vážná provinění, po kterých může přijít dodatečný trest.

„Neviděl jsem to, ale říkají, že ho kousl," řekl po zápase americký kouč Robert Hedin. „Pokud je to tak, červená i modrá karta byla na místě," uznal. Skorup byl pro tým hlavním strůjcem historického vítězství na mistrovství světa, kterého se USA dočkaly v úvodu turnaje proti Maroku. Další zápasy s Chorvatskem a Egyptem pak USA prohrály.

Reklama

Související témata: