Na rozjeté basketbalisty New Yorku nestačil ani Jamesův Cleveland

NEW YORK

Ani další skvělé představení LeBrona Jamese nepomohlo v úterním utkání NBA basketbalistům Clevelandu k výhře. Mladá hvězda zaznamenala 36 bodů, sedm doskoků a sedm asistencí, zapsala se do historických tabulek soutěže, ale Cavaliers nestačili 84:92 na rozjetý New York. Knicks po špatném vstupu do ligy zvítězili již počtvrté za sebou, což je jejich nejdelší úspěšná série v sezóně.

James v posledních sedmi zápasech překonal hranici 30 nastřílených bodů a pokaždé přidal minimálně sedm doskoků a pět asistencí. Takovou bilancí se v lize mohl pochlubit naposledy Oscar Robertson před čtyřiceti lety. "Hraje skvěle, je pořád lepší a lepší. Vůbec jsem nevěděl, jak ho máme bránit," prohlásil trenér New Yorku Larry Brown, který v roce 2004 vedl Jamese v olympijském výběru USA.

Hosté ale měli skvělý finiš. V poslední čtvrtině důslednou obranou vymazali pětibodové vedení Cavaliers a na jejich straně se rozstřílel především Jamal Crawford, nakonec autor 26 bodů.

Po třech porážkách dokázalo vyhrát Milwaukee, jež udolalo 95:92 rovněž se trápící Minnesotu. Jiří Welsch naskočil z lavičky na šestnáct minut a přispěl k vítězství šesti body. Bucks podobně jako ve dvou předchozích zápasech proti Clevelandu i v utkání s Chicagem o vedení málem na poslední chvíli přišli, ale tříbodový pokus Marka Jariče v poslední sekundě do domácího koše nespadl.

Dva úterní zápasy se prodlužovaly, ale první nastavená pětiminutovka ani v jednom případě nerozhodla. Charlotte porazilo Houston 111:106 po druhém prodloužení, v Denveru se dokonce hrálo 63 minut čistého času, než domácí zvítězili nad Phoenixem 139:137.

Hostující Raja Bell strávil na hřišti téměř 58 minut a s 30 body byl nejlepším střelcem Suns, v soupeřově týmu ho ale zastínil autor 43 bodů Carmelo Anthony, který se navíc necelé tři vteřiny před koncem postaral o rozhodující koš. Vedoucí celek Pacifické divize Phoenix přitom odehrál stejně dlouhý zápas i před osmi dny v New Yorku, kde po třetím prodloužení rovněž podlehl.

Výsledky:
Atlanta - Boston 94:98, Cleveland - New York 84:92, Charlotte - Houston 111:106 po 2. prodl., New Orleans/Oklahoma City - Detroit 86:96, Milwaukee - Minnesota 95:92, Memphis - Sacramento 99:85, San Antonio - New Jersey 96:91, Denver - Phoenix 139:137 po 3. prodl., Los Angeles Clippers - Orlando 90:73.