Hlavní obsah

Nekolu střídá u reprezentace volejbalistů trenér Novák

25. 4. 2020 12:12

Novým trenérem národního týmu volejbalistů se stal bývalý vítěz Ligy mistrů Jiří Novák. Současný kouč Karlovarska na reprezentační lavičce vystřídá Michala Nekolu, který vedl mužstvo tři roky. Oznámil to Český volejbalový svaz.

Jiří Novák, nový trenér české volejbalové reprezentace

Článek

Pětačtyřicetiletý Novák je někdejším úspěšným smečařem. Volejbalově vyrostl v Českých Budějovicích, chvíli hrál v Ústí nad Labem a od roku 1999 strávil 14 let ve Francii. S Paříží slavil v roce 2001 triumf v Lize mistrů, o rok dříve v Poháru vítězů pohárů a osmkrát se stal mistrem Francie. Od roku 2015 vede Karlovy Vary.

"Je to další krok v mé trenérské kariéře. V českém rybníku je to nejvíc, kam se může trenér dostat. Jsem rád, že se rozhodli pro moji osobu," řekl Novák ČTK.

Hlavním Novákovým cílem bude připravit reprezentaci na mistrovství Evropy, které bude v roce 2021 hostit i Česko. "To bude vrchol. Tam bychom chtěli, když se schovám za klišé, hrát maximum, co budeme schopni a uvidíme, kam až to bude stačit. Myslím, že se budeme chtít pohybovat kolem osmičky, a když nám sedne jeden zápas, tak bychom to možná mohli dotáhnout i výš," uvažoval Novák.

Základem bude postup ze skupiny. "A v play off se dostat co nejdále. Zároveň zapracovat do kádru členy medailových mládežnických reprezentací," shrnul hlavní úkoly nového kouče manažer reprezentace Miloslav Javůrek.

Trenér Dukly Liberec Nekola převzal reprezentaci v červenci 2017 po Španělovi Miguelu Falascovi, kterému dělal asistenta. Na ME pak dovedl tým k sedmému místu, což bylo nejlepší české umístění po 16 letech. Loni Češi vypadli na Euru v osmifinále. V lednové kvalifikaci na olympijské hry v Tokiu bez opor neuspěli.

Nového kouče svaz vybíral od února a ve hře byla domácí i zahraniční jména. "Michal Nekola zvládl svoji roli na výbornou a možná i jeho úspěšné působení u reprezentace nahnulo misky vah při našem rozhodování, zda český nebo zahraniční trenér pro další období," řekl předseda volejbalového svazu Marek Pakosta.

Novák, který dovedl Karlovarsko předloni k prvnímu titulu, už má s národním týmem trenérské zkušenosti. U české reprezentace působil v letech 2013 až 2015 jako asistent trenéra a chvilku rovněž jako týmový manažer.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.

Nejnovější články