Nymburk po šesti prohrách uspěl, porazil Crvenou Zvezdu

BĚLEHRAD

Basketbalisté Nymburka v Jadranské lize přerušili sérii šesti porážek a vyhráli na palubovce Crvené Zvezdy Bělehrad 99:82. Sedminásobní čeští šampioni tak vítězně načali druhou polovinu základní části soutěže, v níž hrají proti elitním týmům z bývalé Jugoslávie.

Radost basketbalistů Nymburka

Uspěli v ní poprvé od 13. listopadu, kdy doma zdolali euroligový Partizan Bělehrad. Nymburk má po dnešku na desátém místě bilanci šesti výher a osmi porážek, Crvena Zvezda zůstala s bilancí čtyř vítězství a deseti nezdarů poslední.

Středočeši, kteří před dvěma týdny oslavili postup do osmifinálové fáze Evropského poháru ULEB, v Bělehradu našli ztracené sebevědomí. V hale Pionir navázali na dvě výhry proti Crvené Zvezdě, na které dosáhli v letech 2007 a 2010 ještě v Eurocupu, a dokázali, že na slavný srbský tým na jeho palubovce umějí zahrát.

Nymburk vládl zápasu od konce první čtvrtiny. Po celé utkání se mohl spolehnout na vynikající útočnou hru, v níž od počátku zářili hlavně Pumprla se Simmonsem. Už v druhé čtvrtině hosté vedli o 19 bodů.

Mladý tým Crvené Zvezdy po poločase nenašel sílu na zvrat. Nervózní domácí nedávali ani z jasných pozic a Nymburk naopak dál s přehledem trestal všechny jejich ztráty. Krátce po poločase český tým vedl už o 25 bodů a díky zkušené hře bezpečně kráčel za triumfem.

Důležitými body pomohli i rozehrávač Nissim se Sokolovským, pod košem získával odražené míče i body Štimac, který dříve působil právě v Crvené Zvezdě.

Nymburk nakonec dělil jediný bod od toho, aby nastřílel pro soupeře potupnou stovku. Svěřenci izraelského kouče Ronena Ginzburga sehrají další zápas v sobotu na domácí palubovce proti Kragujevaci.

Utkání 14. kola Jadranské ligy basketbalistů:
Crvena Zvezda Bělehrad - ČEZ Nymburk 82:99 (22:29, 37:54, 60:80)
Nejvíce bodů: Nedovič 18, Young 17, Nikolič 13 - Simmons 25, Pumprla 19, Nissim 16, Sokolovský 12, Štimac 10. Fauly: 26:25. Trestné hody: 28/23 - 30/26. Trojky: 7:7.
Další zápasy:
Igokea Aleksandrovac - Olimpija Lublaň 85:74, Cibona Záhřeb - Hemofarm Vršac 74:84, Krka Novo Mesto - Široki Brijeg 78:72, KK Zadar - Cedevita Záhřeb 87:81.