Petrohrad - Nymburk 102:90Nymburk ve VTB lize prohrál přestřelku v Petrohradu

Petrohrad

Basketbalisté Nymburku ve VTB lize prohráli na hřišti Zenitu Petrohrad 90:102. Přesto nadále drží sedmou příčku v tabulce s náskokem tří výher na nepostupové pozice.

Nymburský basketbalista Jiří Welsch (uprostřed) během zápasu s moskevským CSKA. Ilustrační foto.

Nymburk odehrál na hřišti čtvrtého týmu soutěže slušné utkání a s favoritem držel krok v útoku. Po celý první poločas se ani jednomu týmu nepovedlo odskočit na více než šest bodů. Až v závěru třetí čtvrtiny Petrohrad získal dvouciferný náskok, který v poslední části uhájil.

Českému mistrovi nepomohlo ani 26 bodů Michaela Dixona a 23 bodů Howarda Sant-Roose, který přidal i sedm doskoků a osm asistencí. Na straně vítězů je předčil jen Ryan Toolson, který zaznamenal 29 bodů a sedm asistencí.

Basketbalová VTB liga:
Petrohrad - Nymburk 102:90 (26:22, 51:50, 82:70)
Nejvíce bodů: Toolson 29, Dowdell 23, Timma 18 - Dixon 26, Sant-Roos 23, P. Houška 11. Fauly: 24:28. Trestné hody: 27/24 - 28/22. Trojky: 12:8. Doskoky: 32:35.