Polsko - Španělsko 27:28Obhájci titulu Španělé a Švédové jsou na ME házenkářů v semifinále

Házenkáři Španělska a Švédska postoupili do semifinále mistrovství Evropy. Obhájci titulu si postup zajistili vydřenou výhrou 28:27 nad Polskem v závěrečném hracím dnu čtvrtfinálové skupiny v Bratislavě, Švédové porazili po velkém obratu 24:23 v přímém souboji o nejlepší čtyřku Norsko.

Španělé sice ani jednou v zápase s Polskem neprohrávali, ale nakonec museli vítězové posledních dvou šampionátů o těsnou výhru v závěru bojovat. V závěrečné minutě ji několika skvělými zákroky zajistil brankář Rodrigo Corrales.

Do semifinále Španělsko doprovodil další soupeř české reprezentace ze základní skupiny Švédsko. Vicemistři světa sice s obhájci bronzových medailí z Norska téměř celý zápas prohrávali, ale v posledních sekundách strhli výhru na svou stranu.

Norové vedli až o šest branek a ještě v 55. minutě 23:19, ale další gól už nedali a sami pětkrát inkasovali. Obrat dokonal 15 sekund před koncem Valter Chrintz. Ze sedmičky zajistil Švédům poprvé od stavu 2:1 vedení a Norové už z poslední akce neuspěli.

Prvním semifinalistou se v budapešťské skupině v pondělí v předstihu stali úřadující mistři světa Dánové. Mezi nejlepší čtyřku je doprovodí Island, nebo Francie. O místo v semifinále si zahrají na dálku ve středu.