Olymp připravil Prostějov o vedení v extralize volejbalistek, první je Liberec

Volejbalové mistryně z Prostějova prohrály v Praze s Olympem 1:3 a přišly o vedení v tabulce. Tři kola před koncem dlouhodobé části extraligy přeskočil Hanačky Liberec, který v sobotu naopak nezaváhal doma proti Frýdku-Místku. Dnes navíc v dohrávce 26. kola liberecká Dukla porazila bez ztráty setu i Šelmy Brno a její náskok vzrostl na pět bodů.

Volejbalistky Prostějova na archivním snímku.

Prostějovský tým ve čtvrtek promarnil v Liberci mečbol i obrovský náskok 11:4 v pátém setu a o dva dny později si náladu nespravil na Olympu. Domácí tým dobře útočil a vybojoval nad favoritem výhru ve čtyřech setech.

"V poslední době se naše výkony zlepšují a vyhráváme i na polích soupeře. Chtěl bych poděkovat a poblahopřát našim hráčkám a hlavně kůlovým hráčkám Kalhousové a Virtové, které byly lepší než Nikolova a Silva," řekl kouč Pražanek Stanislav Mitáč. Olymp si po čtvrté extraligové výhře za sebou polepšil na šesté místo.