Perušič se Schweinerem porazili v Brazílii Nizozemce a mají druhou výhru

Beachvolejbaloví mistři světa Ondřej Perušič a David Schweiner porazili na turnaji Pro Tour Elite v Brazílii Nizozemce Stefana Boermanse a Yoricka De Groota 21:13, 22:20 a ani ve druhém utkání v přímořském středisku Joao Pessoa neztratili set. Před večerním duelem s domácími Arthurem a Adrielsonem mají na dosah vítězství ve skupině a tím i přímý postup do čtvrtfinále.

David Schweiner a Ondřej Perušič na archivním snímku

Češi v prvním setu ve velkém vedru ani jednou neprohrávali a nakonec jej získali osmibodovým rozdílem. Druhá sada byla výrazně vyrovnanější. Perušič se Schweinerem v nervózní koncovce, v níž oba celky protestovaly proti verdiktům rozhodčího, dvakrát přišli o výhodu brejku a Nizozemci srovnali na 19:19. Nakonec Perušič proměnil druhý mečbol.

Pražští beachvolejbalisté, kteří z pozice nasazených jedniček usilují o čtvrtý titul ze světového okruhu, už letos ovládli turnaje v Uberlandii a Paříži. Minulý měsíc se v Mexiku stali mistry světa a zajistili si účast na olympijských hrách ve francouzské metropoli příští rok.